Pracuj w Oponeo

Felgi do Citroen DS4

Sprawdź rozmiar felg do Citroen DS4 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Citroen

DS4

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Citroen DS4

Citroen DS4 to auto kompaktowe, należące do klasy premium. Ten 5-drzwiowy hatchback ma dynamiczną linię nadwozia, bogate wyposażenie i dostępny jest z kilkoma wersjami silników do wyboru. Samochód był produkowany przez francuski koncern w latach 2011-2015. Od tego samego roku auto sprzedawane jest w zmodernizowanej wersji pod nową marką DS.

Fabryczne felgi Citroen DS4

Seryjnie mocowane w Citroenach DS4 felgi miały duże rozmiary i przystosowane były do jazdy z oponami niskoprofilowymi. W standardowych wersjach instalowano konstrukcje 17-calowe. Lepiej wyposażone warianty opuszczały salony z obręczami 18- i 19-calowymi.

Jak dopasować felgi do Citroen DS4?

Parametr ET, liczba i rozstaw śrub, a także średnica i szerokość - to najważniejsze parametry obręczy, które należy wziąć pod uwagę, kompletując zestaw do własnego auta. Producenci samochodów umożliwiają zwykle mocowanie w nich konstrukcji o różnych rozmiarach. Bez zmian musi pozostać liczba śrub montażowych oraz ich rozstaw.

  • Jaka jest średnica felg do Citroen DS4?

Do większości wariantów modelu Citroen DS4 będą pasować obręcze o średnicy od 16 do 19 cali (w niektórych wersjach od 17 do 19 cali). Większa obręcz wymaga montażu opony o niższym profilu.

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach Citroen DS4?

Rozstaw śrub w Citroenie DS4 wynosi 108 mm (parametr ten wskazuje średnicę okręgu, na którym rozmieszczone są punkty montażowe). Koła instaluje się za pomocą 4 śrub. Dobrze dopasowane będą więc modele z rozstawem 4x108 mm.

  • Jaka jest szerokość felgi Citroen DS4?

Najwęższe felgi w Citroenie DS4 mogą mieć szerokość 6,5 cala — dotyczy to wyłącznie konstrukcji 16-calowych. Najszersze konstrukcje to obręcze 8-calowe (ich średnica może wynosić 18 lub 19 cali).

  • Jakie jest ET felg w Citroen DS4?

Określając parametr ET, producent felgi wyznacza, jak głęboko konstrukcja będzie osadzona w nadkolu. Do Citroena DS4 pasują obręcze o w przedziale ET 15 — ET 32 mm (dla niektórych wariantów ET 18 — ET 32 mm).

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Citroen DS4

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Citroen DS4