Pracuj w Oponeo

Felgi do Citroen DS5

Sprawdź rozmiar felg do Citroen DS5 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Citroen

DS5

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Citroen DS5

Citroen DS5 to 5-drzwiowy hatchback klasy średniej (segment D). Oznaczenie DS oznacza, że auto pozycjonowane jest w grupie premium. Ma nowoczesną linię nadwozia, bogate wyposażenie i dostępne jest w kilku wariantach silnikowych. Model trafił na taśmy montażowe w 2011 roku. Od 2015 roku oferowany jest w odświeżonej wersji w ramach odrębnej marki DS Autmobiles.

Fabryczne felgi Citroen DS5

Obręcze aluminiowe mocowane w Citroenach DS5 wyróżniają się oryginalną i dopasowaną do charakteru nadwozia stylistyką. Dostępne są w różnych wzorach. Do wyboru mamy konstrukcje 16-, 17-, 18- i 19-calowe srebrne lub z czarnym wykończeniem.

Jakie felgi do Citroen DS5: rozstaw śrub, wymiary i parametr ET

O tym, czy obręcz będzie pasować do danego egzemplarza auta, decydują takie parametry jak średnica, szerokość, liczba i rozstaw śrub oraz atrybut ET. Niektóre można dopasować do własnych preferencji - zakres opcjonalnych rozmiarów producent pojazdu umieszcza w jego specyfikacji.

  • Jaka jest średnica felg w Citroen DS5?

W niektórych wersjach Citroena DS5 najmniejsza możliwa średnica felgi wynosi 16, a w innych 17 cali. Do wszystkich wariantów tego modelu pasują natomiast konstrukcje 17-, 18- oraz 19-calowe.

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach Citroen DS5?

Koła w Citroenach DS5 instaluje się na 4 śruby. Szpilki w piastach rozstawione są na okręgu o średnicy 108 mm. Jeśli posiadasz to auto, potrzebujesz felgi o wymiarze 4x108 mm.

  • Jaka jest szerokość felg w Citroen DS5?

Dopuszczalna szerokość obręczy w Citroenach DS5 zależy od rodzaju jednostki napędowej. W niektórych wersjach najwęższe felgi mogą mieć szerokość 6,5 cala, w a innych 7 cali. Obręcze o średnicy 19 cali mogą będą też najszersze (maksymalnie 8,5 cala).

  • Jakie jest ET felg w Citroen DS5?

Parametr ET określa, jak głęboko felga jest osadzona w nadkolu. Minimalne dla wszystkich wariantów Citroena DS5 to ET 10 mm. Maksymalne wartości dla tego modelu mogą być różne i wynoszą ET25, ET 29 lub ET 30 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Citroen DS5

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Citroen DS5

Osoby jeżdżące autem Citroen DS5 najczęściej wybierają: