Pracuj w Oponeo

Felgi do Citroen Xsara

Sprawdź rozmiar felg do Citroen Xsara i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Citroen

Xsara

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Citroen Xsara

Popularny również w Polsce rodzinny samochód Citroen Xsara jest przedstawicielem kompaktowego segmentu C. Konstrukcja doczekała się dwóch generacji i była dostępna w sprzedaży w latach 1997-2004. Ten ciekawy stylistycznie projekt miał przestronne i komfortowe wnętrze oraz oferowany był w trzech wersjach nadwozia: hatchback, combi i coupe.

Fabryczne felgi w Citroen Xsara

Oferowane przez producenta obręcze OEM dla modelu Xsara dostępne były w różnych wersjach. Standard to felgi 15-calowe stalowe lub ze stopów lekkich. Aluminiowe wersje mają uniwersalny wieloramienny wzór, który stosowany był także w innych modelach Citroena.

Felgi do Citroen Xsara - rozmiary i inne parametry.

Przy wyborze felg do auta należy uwzględnić wytyczne producenta - dzięki temu samochód zachowa optymalne parametry użytkowe i będzie spełniał normy bezpieczeństwa. Ważne będą średnica, szerokość, rozstaw śrub oraz parametr ET.

  • Jaka jest średnica felg w Citroen Xsara?

Producent Citroena Xsara dopuszcza montaż obręczy w kilku rozmiarach. Do wszystkich odsłon tego modelu możemy zamocować obręcze 15-, 16- o 17-calowe. Do wybranych wersji pasują też konstrukcje 14-calowe

  • Citroen Xsara - rozstaw śrub w felgach

Obręcze do Citroena Xsara powinny być wyposażone w 4 otwory montażowe. Śruby rozmieszczone są na okręgu o średnicy 108 milimetrów. Felgi o innych parametrach niż 4x108 nie będą pasować do tego modelu.

  • Felgi Citroen Xsara i ich szerokość

Szerokość obręczy w Citroenie Xsara może być różna. Najwęższe konstrukcje mogą mieć 5,5 cala, a najszersze nawet 7 cali. Te ostatnie będą pasować do obręczy 15-, 16- i 17-calowych.

  • Jakie jest ET felgi w Citroen Xsara?

ET to bardzo ważny parametr - określa, jak głęboko felga jest osadzona w nadkolu. Odnosi się on do odległości płaszczyzny montażowej oraz środka symetrii obręczy. W zależności od wersji, ET dla Citroena Xsara wynosi od 14 do 25 mm lub od 13 do 25 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Citroen Xsara

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Citroen Xsara