Pracuj w Oponeo

Felgi do Citroen C1

Sprawdź rozmiar felg do Citroen C1 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Citroen

C1

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Citroen C1

Citroën C1 to należący do klasy A najmniejszy model w ofercie francuskiego producenta. Ten dostępny w wersji 3- i 5-drzwiowej pojazd pojawił się w sprzedaży w 2005 roku jako następca Citroëna Saxo. Ma wiele wspólnych cech z Peugeotem 107 i 108 oraz Toyotą Aygo. Druga generacja modelu jest dostępna w sprzedaży od 2014 roku.

Oryginalne felgi Citroën C1

Pierwsza odsłona Citroëna C1 była standardowo wyposażona w 14-calowe felgi ze stali, choć w wersjach specjalnych oferowano również obręcze aluminiowe. W autach drugiej generacji oferta fabrycznych obręczy jest szersza. Klienci mogą wybrać 14- lub 15-calowe felgi stalowe, a także 15-calowe odpowiedniki z aluminium.

Jakie felgi do Citroën C1?

By auto zachowało właściwe parametry użytkowe oraz prowadziło się bezpiecznie, powinno być wyposażone w felgi o odpowiednio dobranych i zgodnych ze wskazaniami producenta rozmiarach. Chodzi o średnicę, szerokość i głębokość mocowania (ET), a także rozstaw śrub montażowych.

  • Jaka średnica felg do Citroën C1?

W obu wersjach Citroëna C1 dopuszczalna średnica felg została określona w przedziale od 14 do 15 cali.

  • Citroën C1 – rozstaw śrub

Koła w Citroënie C1 instaluje się na 4 śruby rozlokowane na okręgu o średnicy 100 mm. Do auta pasują więc obręcze z oznaczeniem 4x100.

  • Jaka szerokość felg w Citroën C1?

W pierwszej odsłonie Citroëna C1 można zamocować felgi o szerokościach od 4,5 cala do 7 cali. W drugiej wersji tego modelu dopuszczalna szerokość obejmuje przedział od 5 cali do 7,5 cala.

  • Jakie ET felgi Citroën C1?

W Citroënie C1 pierwszej generacji głębokość osadzenia obręczy mieści się w zakresie od ET 35 do ET 42. W drugiej wersji modelu parametr ten został wyznaczony w przedziale od ET 30 do ET 40.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Citroen C1

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Citroen C1

Osoby jeżdżące autem Citroen C1 najczęściej wybierają: