Menu

Felgi do Citroen C1

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Osoby jeżdżące autem Citroen C1 najczęściej wybierają:

Citroen C1

Citroen C1 to najmniejszy samochód w katalogu francuskiej marki. Na rynku zadebiutował w 2005 roku wraz z dwójką modeli bliźniaczych – Toyotą Aygo i Peugeotem 108. Wszystkie trzy modele produkowane były w tym samym zakładzie produkcyjnym, z tego też powodu nazywane były dobrotliwie „trojaczkami z Kolina” (Czechy). Samochód zaprezentowano w trakcie międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Genewie. Od razu w oczy rzuciła się zdecydowanie odważniejsza stylistyka niż w przypadku bliźniaczych aut.


Model od początku miał być tanią alternatywą dla droższych miejskich samochodów. Dlatego też posiadał mocno ograniczone podstawowe wyposażenie, które można było jednak rozwijać, podnosząc standard pojazdu. Pierwsza generacja modelu produkowana była do 2014 roku. W tym czasie przeszła dwie modernizacje, w ramach których zmieniano wygląd nadwozia, ale także unowocześniano jednostki napędowe.


W drugiej generacji zdecydowano się poprawić kwestię, którą często zarzucano poprzednikowi – przestrzeń wewnątrz kabiny oraz bagażnika. Z tego względu przedłużono konstrukcję nadwozia, co zwiększyło komfort podróżowania. Ponownie podstawowe wyposażenie było mocno ograniczone, jednak w ramach wyższych wersji można było liczyć na takie nowości jak komputer pokładowy z ekranem dotykowym, kamera cofania, ściągany dach, skórzane fotele czy aluminiowe felgi. Citroen C1 drugiej generacji ponownie wydany był na rynek wraz z nowymi wersjami „trojaczków z Kolina” od Toyoty i Peugeota.