Menu

Felgi do Skoda

Zmień markę

Wyszukaj model pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Skoda

Motoryzacyjne tradycje marki sięgają w roku 1895, kiedy to w czeskim mieście Mladá Boleslav mechanik Václav Laurin wraz z księgarzem Václavem Klementem postanowili rozpocząć produkcję rowerów. Po czterech latach fabryka Laurin&Klement poszerzyła swoją działalność o wywarzanie motocykli, natomiast w 1905 roku wypuściła na rynek swój pierwszy samochód – Voiturette, który od razu stał się przebojem. W 1925 przedsiębiorstwo przeszło fuzję ze Skodą, zbrojeniowym koncernem z Pilzna. Po roku zaprezentowano model 150, pierwsze auto z Mladej Boleslavi pod szyldem Skody.


Po II wojnie światowej marka stała się monopolistą na rynku krajowym, jednak ze względu na izolację Czechosłowacji od Zachodu, różnice technologiczne między Skodą a innymi koncernami zaczęły się pogłębiać. Po rewolucji w 1989 zarząd firmy zdecydował się na wprowadzenie silnego partnera zagranicznego. O Skodę rywalizowało kilkanaście koncernów, w tym m.in. BMW, Fiat, Renault, General Motors, jednak ostatecznie wybór padł na Volkswagena. Czeski producent stał się kolejną rozpoznawalną marką w stajni niemieckiego giganta, obok VW, Audi i Seata.


Za sprawą przejęcia firmy przez Volkswagena, wizerunek marki znacząco poprawił się w Europie Zachodniej. W latach 80. czechosłowacka firma motoryzacyjna była swego rodzajem pośmiewiskiem. W samej Czechosłowacji popularnością cieszyły się prześmiewcze anegdoty i żarty z rodzimej marki. Na Wyspach Brytyjskich przeprowadzono w 2003 roku kampanię reklamową, która w swoim założeniu miała ocieplić wizerunek Skody. Przyniosła ona spodziewany efekt, ponieważ obecnie, aby kupić Skodę w Wielkiej Brytanii, trzeba wpisać się na listę. Według przeprowadzonych sondaży, czeski producent zajmuje dobre miejsce w rankingu zadowolenia z marki, przeprowadzonego wśród Brytyjczyków.


Duża ilość popularnych na ulicach modeli marki Skoda sprawia, że dobór felg (zarówno felg stalowych, jak i alufelg) jest niełatwy. Dotyczy to kolorów, wzorów oraz rozmiarów poszczególnych obręczy.

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom