Pracuj w Oponeo

Felgi do Skoda

Wybierz parametry swojego Skoda i dobierz odpowiednie felgi

Skoda

Wybierz rok produkcji

Wybierz generację

Skoda

Skoda to czeski producent samochodów, którego początki sięgają w 1895 roku. Obecnie należy do koncernu Volkswagen, a auta marki są ściśle powiązane technologicznie z modelami oferowanymi przez niemiecką firmę. Skoda produkuje pojazdy różnego typu. Wśród nich są samochody kompaktowe (Fabia i Scala), klasy średniej (Octavia, Suberb) oraz mniejsze i większe SUV-y (Kamiq, Karoq, Kodiaq).

Oryginalne felgi Skoda

Czeska marka instaluje w swoich autach obręcze o różnych parametrach. Współcześnie w ofercie przeważają felgi aluminiowe w różnych rozmiarach i wersjach stylistycznych. W autach miejskich i kompaktowych najmniejsza średnica obręczy wynosi 15 lub 16 cali. W najlepiej wyposażonych wariantach SUV-ów i aut klasy średniej mocowane są felgi 19-calowe.

Do samochodów marki Skoda będą też pasować zamienniki oryginalnych felg. Obręcze – stalowe i aluminiowe – pasujące do różnych modeli Skoda, oferują tacy producenci jak ANZIO, RIAL, Ronal i ALUTEC. Wśród nich są modele nawiązujące stylistycznie do felg oryginalnych, a także obręcze o sportowym charakterze, które dobrze sprawdzą się w tuningu.

Skoda – felgi i ich parametry

Przy wyborze felg do konkretnego modelu auta należy wziąć pod uwagę zakresy rozmiarowe określone przez producenta pojazdu. Tylko wówczas samochód zachowa odpowiednie właściwości użytkowe. Najważniejsze parametry techniczne obręczy to średnica, szerokość, głębokość osadzenia (ET), a także rozstaw śrub.

  • Jaka średnica felgi do Skody?

Do poszczególnych modeli Skody pasują obręcze o różnych średnicach. Przykładowo w Skodzie Fabia można zainstalować felgi w rozmiarach od 14 do 18 cali. W największym SUV-ie marki, czyli modelu Kodiaq sprawdzą się obręcze o średnicy od 17 do 21 cali.

  • Rozstaw śrub – Skoda

W autach marki Skoda stosowane są różne rozstawy śrub w piastach. Współcześnie do najpopularniejszych należą układy 5x112 i 5x100.

  • Jaka szerokość felg do Skody?

Zakres szerokości felg, które pasują do aut marki Skoda, zależy od modelu i wariantu auta. Minimalna szerokość w mniejszych pojazdach to zwykle około 6 cali. Maksymalna może wynosić około 9 cali.

  • Jakie jest ET felgi Skody?

Zakres głębokości osadzenia obręczy w autach marki Skoda jest zróżnicowany – wartości graniczne zależą od modelu oraz jego generacji. We współczesnych pojazdach zazwyczaj obejmują przedział od ET 35 do ET 45.