Pracuj w Oponeo

Felgi do Skoda Rapid

Sprawdź rozmiar felg do Skoda Rapid i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Skoda

Rapid

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Skoda Rapid

Skoda Rapid to miejskie auto osobowe, którego premiera miała miejsce w 2012 roku. Jego projektanci mieli na celu stworzenie modelu, który plasowałby się między Fabią, a Octavią. Samochód dostępny jest w trzech wersjach nadwozia – spaceback, liftback oraz sedan. Do dyspozycji kierowców są 5- oraz 6-biegowe, manualne skrzynie biegów, a także 7-biegowe mechanizmy DSG. W każdej z dostępnych opcji znajdziemy jedynie napęd na przód. W roku 2017 Skoda Rapid przeszła facelifting, który obejmował zmiany reflektorów, kokpitu i przedniego zderzaka.

Felgi – Skoda Rapid

W tym modelu fabrycznie stosowano felgi aluminiowe. Skoda Rapid może być jednak wyposażona w obręcze o zróżnicowanych parametrach, dlatego przed zakupem warto sprawdzić poszczególne wartości w instrukcji pojazdu lub innych źródłach producenta. Najważniejsze technikalia to średnica, szerokość, rozstaw śrub oraz ET.

  • Skoda Rapid, rozmiar felgi – średnica

W Skodzie Rapid felgi 17", 16" oraz 15" są najczęściej spotykanymi rozmiarami, mogą być w niej jednak również stosowane obręcze 14" i 18". Im większa średnica, tym bardziej alufelga wpływa na wygląd całego auta.

  • Skoda Rapid – rozstaw śrub

Rozstaw śrub, to parametr składający się z dwóch członów. Pierwszy z nich określa liczbę punktów montażowych, a drugi średnicę okręgu, na którym je rozmieszczono. W Skodach Rapid parametr ten wynosi 5x100 mm.

  • Szerokość felg w Skodzie Rapid

Szerokość felgi zazwyczaj wzrasta razem z jej średnicą. W samochodzie Skoda Rapid, może wynosić od 5" do 8".

  • ET Felg w Skodzie Rapid

ET felgi może wydawać się dość tajemniczym parametrem. W praktyce wyrażany jest on w milimetrach i określa, jak głęboko w nadkolu umieszczona została obręcz. Dzięki jego znajomości możemy się upewnić, że nie będzie ona wystawała poza obrys auta. W Skodzie Rapid obowiązuje zakres od ET 30 do ET 46.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Skoda Rapid

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Skoda Rapid

Osoby jeżdżące autem Skoda Rapid najczęściej wybierają: