Pracuj w Oponeo

Felgi do Skoda Superb

Sprawdź rozmiar felg do Skoda Superb i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Skoda

Superb

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Skoda Superb

Skoda Superb to rodzinny samochód z segmentu D, który miał swoją premierę w 2001 roku. Montowano w nim zarówno stalowe (wyłącznie w rozmiarze 16"), jak również aluminiowe felgi. Skoda Superb II zaczęła opuszczać fabryki w 2008 roku. Kierowcy mogli decydować się na wyposażenie pojazdu w alusy od niemieckiej firmy Borbet. Trzecia odsłona zadebiutowała w roku 2015. Tym razem obręcze na pierwszy montaż produkowała firma Ronal. Co ciekawe, w oryginalnych felgach do tej wersji Skody Superb stosowano aerodynamiczne nakładki, obniżające opory toczenia. 2023 to rok premiery czwartej generacji flagowego auta z oferty czeskiego producenta.

Skoda Superb – rozstaw śrub, szerokość, średnica i inne kluczowe parametry felg

Przyszła pora, aby kupić nowe felgi do Skody Superb, która stoi w Twoim garażu? W takim razie poszukiwania rozpocznij od sprawdzenia, jakie obręcze zaleca producent samochodu – chodzi o ich rozmiar czy rozstaw śrub. W ten sposób zyskasz pewność, że nowo kupiony komplet nie tylko można bezpiecznie eksploatować, ale przede wszystkim, że jego montaż będzie możliwy. Mając wszystkie informacje, dotyczące kwestii technicznych, można zacząć poszukiwania modelu, od którego trudno odciągnąć wzrok.

  • Jaka jest średnica felg w Skodzie Superb?

Niezależnie od generacji najmniejsze, fabrycznie montowane w Skodzie Superb felgi mają średnicę 16 cali. W największe, bo 20-calowe obręcze, wyposażona jest wersja samochodu III + FL.

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach w Skodzie Superb?

W przypadku trzech pierwszych generacji auta Skoda Superb rozstaw śrub to 5x112. Co to oznacza? Obręcze montowane są do piasty za pomocą pięciu śrub, które zostały rozłożone na okręgu o średnicy 112 milimetrów.

  • Jaka jest szerokość felg w Skodzie Superb?

W zależności od generacji felgi w Skodzie Suberb mają szerokość mieszczącą się w następujących zakresach: 6-9" (I), 6-8,5" (II) oraz 6,5-9,5" (III).

  • Jakie jest ET oryginalnej felgi w Skodzie Superb?

Wartość ET będzie różnić się w zależności od konkretnej wersji samochodu, niemniej dla kolejnych generacji są to następujące zakresy: 25-49 mm, 33-50 mm oraz 30-45 mm. Im wyższy ten parametr, tym felga jest bardziej schowana w nadkolu.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Skoda Superb

Rozwiń

Zwiń

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Skoda Superb

Rozwiń

Zwiń