Felgi do Skoda Octavia

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

2017 - 2020 (gen. III FL)

2013 - 2017 (gen. III)

2004 - 2013 (gen. II)

Nie znaleziono auta

Podaj

Skoda Octavia

Skoda Octavia to popularne auto klasy C, które bez trudu wypatrzeć można na polskich ulicach. Produkowane w wersjach liftback oraz kombi doczekało się już trzech generacji.


Choć Skoda to czeska marka, to ten kompaktowy model samochodu produkowany jest przez Volkswagena. Nie dziwi więc, że jego konstrukcja oparta jest na niemieckiej płycie podłogowej, wykorzystanej również m.in. w VW Golfie IV. Produkowana od 1996 roku Octavia nie schodziła z taśm produkcyjnych przez 14 lat, w międzyczasie przechodząc facelifting.


Prawie 1,5 miliona egzemplarzy pierwszej generacji oraz kolejne 2,4 miliona drugiej serii (od 2003 roku) Octavii świadczą o popularności tego modelu. Jego odświeżona wersja to nie tylko zmodyfikowana konstrukcja, ale i zmiany w wyglądzie, dzięki którym całość dopasowana została do współczesnych trendów. Trzecia generacja produkowana jest od 2012 roku. Jednym z ciekawszych projektów jest napędzana energią elektryczną Skoda Octavia Green E Line.


Wybierając felgi do modelu Skoda Octavia 1 czy felgi do Skoda Octavia 2 powinny być one dobrej jakości, a co za tym idzie wytrzymałe, w końcu często jest to samochód rodzinny. Warto pomyśleć także o ciekawym designie. Jeśli w Twoim garażu stoi np. Skoda Octavia 3, felgi aluminiowe mogą cię zainteresować. Ich szeroki wachlarz pozwala na dobranie modelu spełniającego wszystkie wymagania.