Pracuj w Oponeo

Felgi do Skoda Octavia

Sprawdź rozmiar felg do Skoda Octavia i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Skoda

Octavia

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Skoda Octavia

Skoda Octavia to jeden z najpopularniejszych modeli aut spotykanych na polskich ulicach. Jest chętnie wybierany zarówno przez prywatnych właścicieli, jak i firmy. Swoją premierę miał pod koniec 1996 roku. Doczekał się czterech generacji, które produkowane były w latach:

  • I generacja 1996-2010
  • II generacja 2004-2013
  • III generacja 2012-2020
  • IV generacja 2019-

Auto zawsze było dostępne w dwóch wersjach – liftback oraz kombi. Dzięki temu istniała możliwość, wyboru opcji dostosowanej do potrzeb konkretnego kierowcy. Najnowsza odsłona tego pojazdu produkowana jest w trzech krajach, a dokładnie w Czechach, Chinach i Indiach. W porównaniu do poprzednich edycji stała się większa i cechuje ją znacznie nowocześniejsza linia, pasująca do aktualnych trendów. Warto wspomnieć, że Skoda Octavia sprzedawana jest z silnikami hybrydowymi, benzynowymi bądź wysokoprężnymi.


Felgi w Skodzie Octavii

Niezależnie od tego czy decydujesz się na czarne felgi do Skody Octavii, czy w innym kolorze, musisz pamiętać o sprawdzeniu kilku ważnych parametrów. Są to: średnica, szerokość, rozstaw śrub i ET. Każdy z nich odgrywa istotną rolę i może mieć decydujący wpływ na to, czy dany model obręczy będzie odpowiedni do posiadanego samochodu.Skoda Octavia – średnica felg

Średnica felg w samochodach Skoda Octavia wynosi od 14” do 20”. Najpopularniejsze są rozmiary 15, 16, 17 oraz 18”, zależnie od modelu auta. Warto pamiętać, że parametr ten decyduje również o wymiarach ogumienia.


Skoda Octavia – rozstaw śrub

W samochodach 1 generacji, czyli modelach Skoda Octavia 1, felgi mają rozstaw śrub w układzie 5x100 mm. We wszystkich późniejszych odsłonach tego modelu stosowano natomiast standard 5x112 mm.


Jaka jest szerokość felg w samochodach Skoda Octavia?

Szerokość felg w Skodzie Octavii może mieć różne wartości. Mieści się ona jednak w konkretnym zakresie. Najwęższe obręcze mają 6”, natomiast najszersze mierzą 9,5”.


Jakie jest ET felg w Skodzie Octavii?

Wartości ET w samochodach Skoda Octavia mogą mieć od 32 do 51 mm. Parametr ten określa, jak głęboko w nadkolu osadzona jest felga. Mocno wpływa więc na aspekt wizualny.

Popularne generacje Skoda Octavia

Skoda
Octavia

1999 - 2010

I

Skoda
Octavia

2010 - 2013

II

Skoda
Octavia

2013 - 2016

III

Skoda
Octavia

2017 - 2020

III FL

Skoda
Octavia

2020 - 2024

IV

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Skoda Octavia

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Skoda Octavia

Rozwiń

Zwiń