Pracuj w Oponeo

Felgi do Skoda Citigo

Sprawdź rozmiar felg do Skoda Citigo i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Skoda

Citigo

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Skoda Citigo

Kompaktowy, zwinny i ekonomiczny samochód do miejskiej jazdy — Skoda Citigo to najmniejsze auto w ofercie czeskiego producenta. Ten model pojawił się na rynku w 2011 roku i produkowany był do roku 2019. Konstrukcję oferowano w wersjach 3- i 5-drzwiowych w kilku wariantach wyposażenia.

Standardowe felgi Skoda Citigo

Podstawowe wersje modelu Skoda Citigo opuszczały linie montażowe z felgami o średnicy 14 cali. Do wyboru były konstrukcje stalowe i z aluminium. Lepiej wyposażone egzemplarze (np. wersja Sport) jeździły na 15-calowych alufelgach.

Skoda Citigo - rozmiar felg i inne parametry obręczy

By auto zachowało odpowiednie właściwości jezdne, powinno być wyposażone w felgi zgodne ze specyfikacją producenta. Istotne są nie tylko wymiary (a więc średnica i szerokość obręczy), ale też parametr ET (od którego zależy głębokość osadzenia konstrukcji) oraz liczba i rozstaw śrub montażowych.

  • Jaka jest średnica felg w Skoda Citigo?

W Skodzie Citigo można instalować felgi o różnych średnicach. Producent auta przewiduje montaż konstrukcji w rozmiarach od 14 do 17 cali. Większe obręcze wymagają założenia opon o niższym profilu.

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach Skoda Citigo?

Koła w Skodzie Citigo mocuje się za pomocą czterech śrub. Otwory montażowe w felgach powinny być rozmieszczone na okręgu o średnicy 100 mm, co daje rozstaw śrub 4x100.

  • Jaka jest szerokość felgi do Skody Citigo?

Do Skody Citigo będą pasować felgi o szerokości od 5,5 do 7 cali. Największa dopuszczalna szerokość dotyczy wyłącznie obręczy o średnicy 17 cali.

  • Jakie jest ET felg w Skodach Citigo?

Wybierając felgę z odpowiednim ET unikniemy sytuacji, w których koło wystaje poza obrys auta lub ociera o nadkole. Dla modelu Citigo parametr ten wynosi od 35 do 43 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Skoda Citigo

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Skoda Citigo

Osoby jeżdżące autem Skoda Citigo najczęściej wybierają: