Menu

Felgi do Skoda Citigo

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Skoda Citigo

Skoda Citigo to samochód należący do rodziny, w skład której wchodzą także nowe miejskie auta od Volkswagena oraz SEAT-a. Za wygląd modelu odpowiedzialny był Walter de Silva, główny projektant marki Volkswagen.


Samochód zaprezentowano w 2011 roku jako 3-drzwiowy hatchback. Po roku do oferty dołączono także wersję pięciodrzwiową. Jednostki wyposażane są w silniki benzynowe R3 1.0 MPI 60 KM, R3 1.0 MPI 75 KM lub gazowe R3 1.0 MPI 68 KM. Od 2019 roku dostępna jest wersja Skoda Citigo e iV z napędem elektrycznym o zasięgu do 270 km.


Model produkowany jest w słowackiej fabryce Volkswagena w Bratysławie. Dostępnych jest wiele wersji wyposażenia, od podstawowego „Easy”, przez ekskluzywne „Elegance”, po „Sport” z dodatkowymi elementami na zderzakach, imitacją dyfuzora i dźwignią zmiany biegów.


Miejskie auta świetnie sprawdzają się w ruchu ulicznym, a niska waga oraz ekonomiczne silniki pozwalają na oszczędną jazdę. Wśród licznych samochodów miejskich warto wyróżnić się korzystając z eleganckich felg stalowych lub atrakcyjnych wersji aluminiowych.