Felgi do Skoda Fabia

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Skoda Fabia

Škoda Fabia od swojej premiery zajmuje wysokie pozycje na listach najlepiej sprzedających się aut w Polsce. Cieszy się powodzeniem zarówno na rynku samochodów nowych, jak i używanych. Model produkowany jest przez czeską markę, należącą do niemieckiego koncernu Volkswagen AG.


To miejskie auto pokazano po raz pierwszy we Frankfurcie w 1999 roku w wersji hatchback. W kolejnych latach zaprezentowano także warianty sedan i kombi. Projekt opierał się na płycie podłogowej Volkswagena, która wykorzystana była również m.in. w Seatach: Ibiza i Cordoba. W 2004 roku zmodyfikowano przedni zderzak i dodano atrapy wlotów powietrza. Fabia zastąpiła produkowaną od 1994 roku Skodę Felicię.


Na drugą generację modelu trzeba było czekać 8 lat, a jego premiera miała miejsce w Genewie. Również w 2007 roku, we Frankfurcie zaprezentowano Fabię z serii Green Line o obniżonej emisji CO2. Kolejny face lifting przyniósł nową atrapę chłodnicy, poszerzone przednie światła, a także nową, większą gamę silników.


Trzecia odsłona Fabii ujrzała światło dzienne w Paryżu w 2014 roku i produkowana jest do dziś. W 2018 roku wygląd auta się zmienił. Zastosowano ledowe reflektory, a światła do jazdy dziennej i atrapa chłodnicy zostały wkomponowane w zderzaki. Zrezygnowano wówczas z silników wysokoprężnych.


Škoda Fabia może zostać wyposażona w szereg felg o różnych rozmiarach. Mogą być to stonowane felgi stalowe 13-16 calowe, a także większe i zwracające na siebie uwagę obręcze aluminiowe (14-18 cali). Warto wyposażyć samochód w obręcze, które pasują do danej generacji auta, np. felgi do Škody Fabii 1. Należy jednak pamiętać, o właściwym dopasowaniu ich rozmiaru opon.