Pracuj w Oponeo

Felgi do Skoda Fabia

Sprawdź rozmiar felg do Skoda Fabia i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Skoda

Fabia

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Skoda Fabia

Skoda Fabia to typowo miejskie auto osobowe, które bardzo często spotkać można na ulicach. Jego premiera miała miejsce w 1999 roku. Dotychczas auto doczekało się czterech odsłon, produkowanych w różnych okresach:

  • I generacja – 1999-2008
  • II generacja – 2006-2014
  • III generacja – 2014-2022
  • IV generacja – od 2021 roku.

W pierwszej odsłonie dostępne były 3 wersje nadwozia – hatchback, kombi, a także sedan, którego zabrakło w kolejnych generacjach. W najnowszym wydaniu znajdziemy natomiast jedynie hatchbacka. Najnowsze auto wyposażone jest w silnik benzynowy lub diesla, zależnie od wybranej opcji.

Felgi w Skodzie Fabii

Przed zakupem nowych felg, zawsze należy się upewnić, jakie parametry będą odpowiednie do posiadanej wersji Skody Fabii. Można je znaleźć w informacjach podanych przez producenta. Składają się na nie rozstaw śrub, ET, szerokość i średnica.

Felgi do Skody Fabii - średnica

Średnica to niezwykle ważny parametr, niezależnie od tego, czy interesują nas obręcze stalowe, czy felgi aluminiowe. W Skodzie Fabii średnica może mierzyć od 14” do 18”. Najczęściej stosowane są jednak wersje pośrednie, czyli 15, 16 i 17-calowe.

Skoda Fabia – rozstaw śrub

We wszystkich wersjach Skody Fabii rozstaw śrub jest jednolity. Oznacza to, że niezależnie od generacji i rodzaju nadwozia mamy do czynienia ze standardem 5x100, czyli 5 otworów montażowych rozłożonych na okręgu o średnicy 100 mm.

Jaka jest szerokość felg w Skodzie Fabii?

W Skodach Fabia spotkać możemy felgi o różnych szerokościach. Najwęższe mierzą 5”, natomiast najszersze 8”. Zazwyczaj obręcze w tym modelu mają jednak ok. 6-7” szerokości.

Jakie jest ET felg w autach Skoda Fabia?

ET w felgach do Skody Fabii zależne jest od generacji. W pierwszej wynosiło ono od 35 do 43 mm, w drugiej od 30 do 43 mm, w trzeciej od 35 do 46 mm, natomiast w czwartej odsłonie od 40 do 51 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Skoda Fabia

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Skoda Fabia

Osoby jeżdżące autem Skoda Fabia najczęściej wybierają: