Felgi do Nissan

Zmień markę

Wyszukaj model pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Nissan

Korzenie marki Nissan sięgają 1911 roku, kiedy Masujiro Hashimoto założył firmę motoryzacyjną Kwaishinsha. 1 kwietnia 1934 przedsiębiorstwo zmieniło nazwę na Nissan Motor Company. Japoński producent początkowo wytwarzał ciężarówki i samoloty. W 1935 roku powstały pierwsze auta osobowe tworzone pod marką Datsun. Nissan eksportował je do Australii i osiągnął tam duży sukces.


Pod koniec lat 30. Nissan podjął współpracę z amerykańską korporacją Graham-Paige Motors. Japończycy uczyli się od bardziej doświadczonych Amerykanów, jak rozwijać swoje technologie oraz projektować nowe modele. Koniec lat 40 i lata 50. to odbudowa Nissana po zniszczeniach wojennych. W 1953 roku rozpoczęto ścisłą współpracę z brytyjskim Austinem. Kooperacja pomogła Japończykom wyjść z kryzysu i odbudować swoją pozycję. Rozpoczęto produkcję samochodów licencyjnych.


W 2015 roku firma wyprodukowała ponad 5 mln pojazdów, co okazało się najlepszym wynikiem w historii marki. Nissan jest współcześnie obecny w ponad 160 krajach i regionach świata.


Najpopularniejsze modele aut japońskiego producenta to Micra, Qashqai oraz Almera. Ich nowoczesny design można dodatkowo podkreślić poprzez założenie przyciągających uwagę obręczy. Kierowcy preferujący sportowe wzornictwo mogą wybrać felgi aluminiowe o nietypowym kształcie, natomiast Ci ceniący sobie stonowaną stylistykę mogą zdecydować się na bardziej tradycyjne felgi stalowe lub alufelgi.