Pracuj w Oponeo

Felgi do Nissan

Wybierz parametry swojego Nissan i dobierz odpowiednie felgi

Nissan

Nissan to japońska marka motoryzacyjna, która powstała 1933 roku. Jest jednym z największych producentów aut w Azji, skutecznie konkuruje też z innymi koncernami motoryzacyjnymi w Europie i Ameryce. W swojej ofercie ma samochody kompaktowe, SUV-y, terenówki i auta sportowe. Najsłynniejsze modele Nissana to m.in. Patrol, Skyline, Bluebird oraz Pathfinder. Największy sukces rynkowy odniosły m.in. Micra, Primera, Quashqai i Murano.

Felgi Nissan

Marka Nissan wyposaża swoje auta w obręcze różnego typu. Ich rozmiary, stylistyka i materiały, z których są wykonane, zależą od gabarytów, mocy, przeznaczenia oraz wersji wyposażenia danego modelu. Nowsze auta mają zwykle większe felgi od modeli sprzed dekad. Do aut Nissana pasują także obręcze innych producentów. W ofercie znajdziemy m.in. aluminiowe wersje takich marek, jak Brock, Ronal, Japan Racing czy Momo.

Parametry felg do Nissana

By dopasować zamiennik oryginalnych felg do danego modelu auta, nie wystarczy kierować się jedynie średnicą i szerokością. Równie ważne są dane dotyczące liczby i rozstawu śrub, a także parametr ET.

  • Jaka jest średnica felg Nissan?

Średnica to najważniejszy (obok szerokości) parametr określający rozmiary felgi. W przypadku Nissana zależy ona od przeznaczenia i gabarytów danego modelu auta. Najmniejsze pojazdy mogą być wyposażone w obręcze o średnicy 13 lub 14 cali. Rozmiar felg do największych i najpotężniejszych modeli może wynosić nawet 20, 21 lub 22 cale.

  • Jaki jest rozstaw śrub w Nissanach?

W różnych modelach aut marki Nissan stosuje się 4-, 5- lub 6-śrubowe mocowania felg. Średnica okręgu, na którym rozstawione są otwory, zależy od modelu i roku produkcji.

  • Nissan – jaka szerokość felgi?

Do aut marki Nissan mogą pasować felgi o różnych szerokościach. Znaczenie ma tutaj model, generacja oraz wersja wyposażenia. Najwęższe obręcze mogą mieć 5”, a najszersze nawet 11”.

  • Jakie jest ET felg w samochodach Nissan?

Parametr ET wyznacza głębokość osadzenia felgi w nadkolu. W przypadku aut marki Nissan różni się on w zależności od modelu, daty produkcji oraz wersji pojazdu.