Pracuj w Oponeo

Felgi do Nissan X-Trail

Sprawdź rozmiar felg do Nissan X-Trail i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Nissan

X-Trail

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Nissan X-Trail

Nissan X-Trail to pierwszy kompaktowy SUV w ofercie japońskiej marki. Auto zadebiutowało w 2001 roku, druga generacja była produkowana od 2007 roku, trzecia od 2014 roku, a czwarta jest w sprzedaży od roku 2022. Samochód jest reprezentantem średniej klasy D. Dobrze sprawdza się zarówno na trasie, jak i w terenie. Występuje w kilku wersjach wyposażeniowych.

Oryginalne felgi Nissan X-Trail

Pierwsza wersja Nissana X-Trail była standardowo wyposażona w felgi 16-calowe. W drugiej – w zależności od wersji – instalowano obręcze aluminiowe o średnicy 17 lub 18 cali. W trzeciej odsłonie w ofercie producenta znalazły się felgi z metali lekkich w rozmiarach od 17 do 19 cali. Auta czwartej generacji mogą też zjeżdżać z linii montażowych z obręczami 20-calowymi.

Nissan X-Trail – rozmiar felg, szerokość, ET, rozstaw śrub

Chcąc dopasować felgi do danego modelu samochodu, należy uwzględnić dopuszczalny przez producenta auta zakres rozmiarowy: średnicę, szerokość i głębokość mocowania (parametr ET). Ważne są także dane na temat liczby i rozmieszczenia śrub.

  • Jaka średnica felg do Nissana X-Trail?

Do pierwszej wersji modelu Nissan X-Trail pasują felgi o średnicach od 15 cali do 20 cali. Druga generacja auta może jeździć z obręczami w rozmiarach od 16 do 21 cali, trzecia – od 17 do 21 cali, a czwarta – od 18 do 21 cali.

  • Nissan X-Trail – rozstaw śrub

Wszystkie wersje Nissana X-Trail mają piasty z mocowaniami na 5 śrub. Elementy są rozstawione na okręgu o średnicy 114,3 mm. Do auta pasują więc obręcze z oznaczeniem 5x114,3.

  • Jaka szerokość felg do Nissana X-Trail?

W Nissanie X-Trail pierwszej generacji można zamocować felgi o szerokości od 6 cali do 8,5 cala (w tym modelu oryginalnie mocowano obręcze o szerokości od 6 do 7 cali). W drugiej wersji modelu dopuszczalna szerokość wynosi od 6,5 cala do 9,5 cala (fabrycznie montowano felgi o szerokościach 6,5 cala lub 7 cali). Do trzeciej odsłony auta pasują obręcze o szerokości od 7 cali do 8,5 cala, a do czwartej – od 7,5 cala do 9 cali.

  • Jakie jest ET felgi Nissana X-Trail?

W trzech starszych generacjach Nissana X-Trail głębokość mocowania obręczy określono w zakresie od ET 30 do ET 45. W najnowszej odsłonie można zamocować felgi z oznaczeniami od ET 35 do ET 45.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Nissan X-Trail

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Nissan X-Trail