Felgi do Nissan Qashqai

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Nissan Qashqai

Nissan Qashqai to przełomowy model w historii japońskiej marki, który pozwolił im szturmem zdobyć rynek cross-overów. Samochód początkowo miał być nową generacją serii Almera. Prototyp modelu zaprezentowano w 2004 roku i od tego czasu, aż do premiery dwa lata później, projekt uważano za zbyt ambitny. Jednak specjaliści Nissana udowodnili, że znają się na swojej pracy.


Pierwsza generacja Qashqaia sprzedała się w liczbie ponad 1,2 mln sztuk. Szczególnie dużą popularnością cieszyła się w Europie, Chinach, na Bliskim Wschodzie, w Japonii oraz Kanadzie. W 2008 roku ofertę rozszerzono także o siedmioosobową wersję Qashqai +2. Projekt był efektem współpracy Renault i Nissana, wykorzystywał płytę podłogową z Nissan X-Trail oraz Renault Koleos. W 2009 roku auto przeszło facelifting. Zmieniono m.in. przedni zderzak, maskę silnika, kształt przednich reflektorów oraz błotniki.


Drugą generację Nissana Qashqai ponownie stworzono przy współpracy ze specjalistami Renault. Model miał być większy, przestronniejszy i lżejszy niż pierwowzór. Debiutująca w 2013 roku w Londynie generacja, spełniała wszystkie te wymogi. Była lepiej wyposażona, posiadała dynamiczną sylwetkę i więcej miejsca wewnątrz. Dodatkowo wydajne silniki oferowały mniejsze spalanie. Model wyposażono również w bardzo nowoczesne systemy bezpieczeństwa, m.in. rozpoznawania drogi oraz awaryjnego hamowania.


Nissan Qashqai błyskawicznie zdobył zainteresowanie kierowców na całym świecie, a obie generacje cieszą się sporą popularnością. Połączenie samochodu sportowego, terenowego i miejskiego w wersji jaką oferował japoński koncern, było całkowicie przełomowe. W zestawie z odpowiednimi felgami stalowymi lub alufelgami Qashqai, pomimo kilku dobrych lat od premiery, dalej robi świetne wrażenie.