Pracuj w Oponeo

Felgi do Nissan Qashqai

Sprawdź rozmiar felg do Nissan Qashqai i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Nissan

Qashqai

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Nissan Qashqai

Japońskie auto Nissan Qashqai to polarny crossover, którego produkcja rozpoczęła się w 2007 roku. W 2013 roku zaprezentowano jego odświeżoną wersję, a 8 lat później światło dzienne ujrzała kolejna, trzecia już odsłona. W 2021 roku po raz pierwszy w gamie pojawił się silnik z napędem hybrydowym

Dzięki połączeniu kompaktowego, rodzinnego hatchbacka z wszechstronnym, dającym nowe możliwości SUV-em, model szybko podbił europejski rynek. W Nissanie Qashqai felgi aluminiowe właściwie od samego początku były dostępne w fabrycznym wyposażeniu. Marka stawia na dość zabudowane modele z polerowanym frontem.

Nissan Qashqai – rozstaw śrub, szerokość, średnica i inne kluczowe parametry felg

Jeżeli w Twoim garażu stoi Nissan Qashqai, rozmiar felg oraz inne parametry techniczne powinny być najistotniejszym czynnikiem branym pod uwagę podczas poszukiwań nowych obręczy. Wynika to z faktu, że zbyt małe lub zbyt duże koła, czy z niewłaściwym rozstawem śrub, nie będą pasowały do Twojego auta – ich montaż okaże się niemożliwy. Kwestie estetyczne także są bardzo ważne, ale mają drugorzędne znaczenie.

  • Jaka jest średnica felg w Nissanie Qashqai?

W przypadku trzeciej generacji Nissana Qashqai 18-calowe felgi są najmniejszymi fabrycznie montowanymi. Największe obręcze mają natomiast średnicę 20 cali. We wcześniejszych latach Nissany Quashqai z 17-calowymi felgami również opuszczały fabryki japońskiego producenta.

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach w Nissanie Qashqai?

Kolejny istotny parametr to rozstaw śrub. Qashqai trzeciej generacji cechuje się układem 5x114,3. Oznacza to, że zamocowanie felgi do piasty wymaga zastosowania 5 śrub, a otwory montażowe ułożone są na okręgu o średnicy 114,3 mm.

  • Jaka jest szerokość felg w Nissanie Qashqai?

W samochodzie Nissan Qashqai III felgi mają szerokość od 7 do 9 cali, w zależności od wersji modelu.

  • Jakie jest ET oryginalnej felgi w Nissanie Qashqai?

ET to wartość wskazująca na to, jak głęboko w nadkolu schowana jest felga. W trzeciej generacji modelu japońskiego auta wynosi ona od 34 do 45 milimetrów.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Nissan Qashqai

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Nissan Qashqai