Pracuj w Oponeo

Felgi do Nissan Micra

Sprawdź rozmiar felg do Nissan Micra i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Nissan

Micra

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Nissan Micra

Kompaktowy Nissan Micra został wprowadzony na rynek w 1982 roku. Ten przedstawiciel segmentu B najlepiej sprawdza się w przestrzeni miejskiej. Do tej pory japońska marka przedstawiła pięć generacji tego pojazdu. Auto dostępne jest w różnych wersjach nadwozia - najpopularniejsze z nich to 3- i 5-drzwiowy hatchback.

Oryginalne felgi Nissan Micra

Pierwsza wersja Nissana Micra była fabrycznie wyposażana w felgi 12-calowe. W kolejnej instalowano standardowo obręcze stalowe o średnicy 13 cali (w ofercie były też felgi aluminiowe). Trzecia i czwarta odsłona modelu opuszczały salony z obręczami 14- lub 15-calowymi. W autach najnowszej generacji oferowane są felgi 15-, 16- i 17-calowe.

Jakie felgi pasują do Nissana Micra?

By prawidłowo dopasować felgę do auta, należy zadbać, by jej średnica i szerokość były zgodne ze specyfikacją danego modelu. Ważny jest także parametr ET, który określa głębokość osadzenia obręczy w nadkolu. Zwróćmy również uwagę na liczbę i rozstaw śrub montażowych.

  • Jaka średnica felg w Nissanie Micra?

Szukając zamienników do oryginalnych felg drugiej wersji Nissana Micra, można zdecydować się na konstrukcje o średnicy od 14 do 16 cali. Do trzeciej odsłony pojazdu pasują też obręcze 17- i 18-calowe. W czwartej generacji jest opcja mocowania felg o rozmiarach od 14 do 17 cali, a w piątej od 15 do 18 cali.

  • Rozstaw śrub Nissan Micra

Od drugiej do piątek wersji Nissana Micra felgi mocowane są za pomocą 4 śrub rozlokowanych na okręgu o średnicy 100 mm. Do auta będą zatem pasować obręcze z oznaczeniem 4x100.

  • Jaka jest szerokość felg w Nissanie Micra?

Druga generacja Nissana Micra przystosowana jest do mocowania felg o szerokości od 5,5 cala do 6,5 cala. W autach trzeciej i czwartej wersji najwęższa felga może mieć 5 cali, a najszersza 7 cali. Piąta odsłona może jeździć z obręczami o szerokości od 6 cali do 7,5 cala.

  • Jakie jest ET felg w Nissan Micra?

Dla poszczególnych wersji Nissana Micra parametr ET określono w różnym zakresie. W przypadku aut drugiej generacji jest to ET 30 – ET 38 mm, trzeciej i piątej: ET 35 – ET 50 mm, a czwartej: ET 32 – ET 50 mm. Do wszystkich odsłon auta będą zatem pasować obręcze z ET 35.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Nissan Micra

Rozwiń

Zwiń

Osoby jeżdżące autem Nissan Micra najczęściej wybierają: