Pracuj w Oponeo

Felgi do Honda

Wybierz parametry swojego Honda i dobierz odpowiednie felgi

Honda

Wybierz rok produkcji

Wybierz generację

Honda

Honda to japoński koncern produkujący samochody i motocykle, ale także silniki oraz inne urządzenia. Założona w 1948 roku firma ma swojej ofercie wiele popularnych modeli aut. Do najbardziej rozpoznawalnych należą miejski Jazz, kompaktowy Civic i średniej wielkości Accord. Firma oferuje też praktyczne crossovery CR-V i HR-V. W ofercie ma również pojazdy sportowe – wśród nich są słynną Hondę NSX, a także Civic Type-R.

Honda – felgi oryginalne

W Hondach fabrycznie instaluje się obręcze o zróżnicowanych parametrach. Ich wzory, style wykończenia i rozmiary zależą od modelu, generacji i wersji wyposażenia pojazdu. We współczesnych samochodach tej marki najczęściej mocowane są felgi z aluminium. Mniejsze modele są standardowo wyposażane w obręcze w rozmiarach od 15 do 18 cali. Większe obręcze stosuje się w najlepiej wyposażonych SUV-ach.

Felgi dopasowane do różnych modeli Hondy oferują też inni producenci. Wśród nich są takie popularne marki jak Ronal, RIAL, ANZIO i ALUTEC. Zamienniki oryginalnych obręczy dostępne są zarówno w standardowych, zbliżonych do felg OEM wzorach, jak i w usportowionych wersjach.

Jakie są rozmiary felg do Hondy?

Przy wyborze felg do auta koniecznie zwróćmy uwagę na dopuszczalne parametry techniczne, które zostały określone w specyfikacji pojazdu. Tylko wówczas obręcz da się dopasować do samochodu. Kluczowe są: średnica, szerokość, głębokość osadzenia (ET), a także rozstaw śrub.

  • Jaka jest średnica felgi do Hondy?

Dopuszczalna średnica felg w autach marki Honda zależy przede wszystkim od modelu. Do większości współczesnych pojazdów tego producenta będą pasować obręcze w rozmiarach od 15 do 19 cali. W starszych samochodach mogą sprawdzić się również mniejsze felgi. Większe można zamocować w niektórych crossoverach tej marki.

  • Rozstaw śrub – Honda

Honda stosuje w swoich samochodach różne rozstawy śrub w piastach. Najczęściej stosowane kombinacje to 5x114,3, 5x120 oraz 4x100.

  • Jaka szerokość felg do Hondy?

Szerokość felg instalowanych w autach Honda zależy od modelu i jego generacji. Zwykle im większe auto, tym szerokość obręczy wzrasta. Najwęższe felgi (od 5,5 cala) można mocować w Hondzie Jazz i Civic. Największa dopuszczalna szerokość wynosi zwykle około 9 cali.

  • Jakie jest ET felgi Hondy?

W autach marki Honda dopuszczalny zakres głębokości mocowania obręczy w nadkolu jest różny dla poszczególnych modeli i generacji pojazdu. Zazwyczaj jednak obejmuje przedział od ET 40 do ET 55.