Felgi do Honda

Zmień markę

Wyszukaj model pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Honda

Japońska Honda kojarzona jest z najnowocześniejszymi technologiami. Choć pierwszym produktem firmy był rower z silnikiem spalinowym, dzisiaj marka pochwalić się może motoryzacyjnymi projektami, które wybiegają daleko w przyszłość.


Założycielem przedsiębiorstwa był Sōichirō Honda, który od najmłodszych lat marzył o skonstruowaniu auta. Japończyk założył firmę w 1948 roku i początkowo zajmował się głównie produkcją motocykli, jednocześnie pracując nad nowymi silnikami. Jego marzenia o zaprojektowaniu własnego samochodu ziściły się 1953 roku, kiedy premierę miała lekka ciężarówka Honda T360. Wkrótce zaprezentowano także pierwsze auta sportowe – S360 i S500.


Następne modele charakteryzowały obniżonym spalaniem oraz emisją mniejszej ilości zanieczyszczeń do atmosfery niż w przypadku chociażby amerykańskiej konkurencji. W latach 70. marka zaczęła się jeszcze prężniej rozwijać, do czego przyczyniły się dwa do dziś popularne modele: Civic (1972) i Accord (1976).


W kolejnych latach przedsiębiorstwo prezentowało innowacje, takie jak m.in. sterujący czteroma kołami układ kierowniczy (Honda Prelude), centralne umieszczenie silnika oraz nadwozie wykonane z aluminium (Honda Integra). Jednak efektem prac japońskich konstruktorów były nie tylko nowe jednostki napędowe, auta czy nawet samolot. Są oni także odpowiedzialni za projekt humanoidalnego robota ASIMO, który potrafi samodzielnie się poruszać, a także wchodzić w interakcję z człowiekiem.


Obecnie samochody z logiem Hondy należą do jednych z najczęściej wybieranych przez kierowców. Marka stawia na przyjazne środowisku rozwiązania elektryczne i hybrydowe, a także stale pracuje nad koncepcyjnymi pojazdami przyszłości. Aby uwydatnić wyjątkowy wygląd japońskich aut, warto zdecydować się na unikalne felgi aluminiowe. Również stalowe obręcze doskonale podkreślą indywidualizm i styl posiadacza Hondy.