Felgi do Honda Legend

Zmień model

Nie znaleziono auta

Podaj

2004 - 2012 (gen. IV)

  • Honda Legend Sedan IV 3.5 V6 (296 KM)

1996 - 2004 (gen. III)

  • Honda Legend Sedan III 3.5 V6 (209 KM)
Osoby jeżdżące autem Honda Legend najczęściej wybierają:

Honda Legend

Honda Legend to flagowa limuzyna ze stajni japońskiego producenta, która w Stanach Zjednoczonych sprzedawana jest z logiem Acura. To reprezentacyjne auto wyższej klasy średniej, produkowane jest od 1985 roku, pomimo krótkiej przerwy kilka lat temu. Prosta, elegancka linia nadwozia, bogate wyposażenie oraz duża moc pod maską to jej charakterystyczne cechy.

Dwie pierwsze generacje samochodu powstały przy współpracy z Austin Rover Group i bazowały na modelu Accord. Oferowane były jako 4-drzwiowy sedan oraz 2-drzwiowe coupé, z którego w następnych odsłonach zrezygnowano. Jednostka V6, napęd przenoszony na przednią oś oraz cały zestaw systemów zwiększających komfort i bezpieczeństwo wyróżniały to luksusowe auto od konkurencji.

W 1995 roku swoją premierę miała Honda Legend III, a w kolejnych latach była ona modernizowana. Dużą wagę przywiązywano do wnętrza, w którym pojawiły się m.in. dwupunktowe pasy bezpieczeństwa i poduszki powietrzne. Na nadwoziu natomiast zauważyć było można nową atrapę chłodnicy, odświeżone reflektory czy przeprojektowane zderzaki. Jednak to rok 2004 przyniósł bardziej zdecydowane zmiany.

Czwarta generacja otrzymała usportowioną sylwetkę z krótszą klapą bagażnika, a w środku postawiono na luksusowe wykończenie. Również felgi sprawiły, że Honda Legend zyskała nowego sznytu. Co ciekawe, w wyposażeniowej wersji Max, na kierowców czekał silnik V8, którego moc wynosiła 590 KM. W 2012 roku produkcja modelu się zakończyła. Wznowiono ją w 2015 roku wraz z pojawianiem się piątej generacji.

Wybierając owe felgi do Hondy Legend, warto postawić na najwyższą jakość i klasyczny styl. Elegancka sylwetka wymaga odpowiedniej oprawy, którą mogą zapewnić modele z lekkiego stopu. Obręcze to jeden z najmocniej przyciągających uwagę elementów samochodu, dlatego – zwłaszcza posiadając takie auto ja Honda Legend, felgi należy dobierać z dużą starannością.