Pracuj w Oponeo

Felgi do Honda Jazz

Sprawdź rozmiar felg do Honda Jazz i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Honda

Jazz

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Honda Jazz

Honda Jazz to niewielki samochód miejski. Pierwsza generacja tego modelu była produkowana w latach 1983-1986. Kolejną zaprezentowano w 2002 roku – ta wersja odniosła ogromny sukces rynkowy (2 mln sprzedanych egzemplarzy). Nowsze odsłony auta łączą cechy pojazdów klasy B oraz minivanów. Do tej pory premierę miało pięć wersji tego modelu (ostatnia w 2020 roku).

Oryginalne felgi Hondy Jazz

Pierwsza generacja Hondy Jazz była wyposażona w stalowe felgi 12-calowe. Wskrzeszony w 2002 roku model jeździł standardowo na obręczach o średnicy 14 cali, choć w ofercie były też obręcze 15-calowe. Egzemplarze odsłon trzeciej i czwartej zjeżdżały z linii montażowych z obręczami w rozmiarach 15 lub 16 cali. Podobnie jest w wersji piątej.

Jakie felgi do Hondy Jazz

Auto zachowa odpowiednie parametry jezdne i standardy bezpieczeństwa tylko z felgami, których rozmiary są zgodne ze specyfikacją producenta. Ważne są średnica, szerokość, głębokość osadzenia (ET), a także liczba i rozstaw śrub.

  • Jaka średnica felgi do Hondy Jazz?

Druga generacja modelu Honda Jazz (premiera w 2002 roku) może jeździć na felgach o średnicy od 14 do 17 cali. Trzecią i czwartą wersję pojazdu przystosowano do obręczy w rozmiarach od 15 do 18 cali.

  • Honda Jazz – rozstaw śrub

Wszystkie wersje Hondy Jazz mają 4-śrubowe mocowania kół. Elementy rozstawiono na okręgu o średnicy 100 mm (4x100).

  • Jaka jest szerokość felgi do Hondy Jazz?

Od drugiej do czwartej odsłony Hondy Jazz zakres możliwych szerokości obręczy jest taki sam: najwęższa felga może mieć 5,5 cala, a najszersza 7,5 cala.

  • Jakie ET felg do Hondy Jazz?

Zakres parametru ET w felgach pierwszej generacji Hondy Jazz wynosi od 35 do 45 mm. W kolejnych jest to przedział 35-50 mm. Do auta pasują więc m.in. obręcze z ET 35, ET 40, ET 42 i ET 45.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Honda Jazz

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Honda Jazz

Osoby jeżdżące autem Honda Jazz najczęściej wybierają: