Felgi do Honda FR-V

Zmień model

Nie znaleziono auta

Podaj

2005 - 2009 (gen. I)

  • Honda FR-V Van I 1.7 (125 KM)
  • Honda FR-V Van I 1.8 (140 KM)
  • Honda FR-V Van I 2.0 (150 KM)
  • Honda FR-V Van I 2.2 CDTi (140 KM)
Osoby jeżdżące autem Honda FR-V najczęściej wybierają:

Honda FR-V

Honda FR-V określana jest przez japońskiego producenta jako rodzinny samochód rekreacyjny (FR-V to skrót od Family Recreational Vehicle). Ten pojazd typu minivan jest przedstawicielem segmentu K. Jego produkcja trwała od 2004 do 2009 roku. Cechą charakterystyczną modelu FRV była opcja przewozu 6 osób w dwóch rzędach siedzeń.

Oryginalne felgi Honda FR-V

Obręcze OEM, czyli modele montowane w fabrycznych egzemplarzach Hondy FR-V, dostępne były w wersji stalowej lub aluminiowej w rozmiarze 15 cali. Design felg ze stopów lekkich nawiązywał do sportowej sylwetki auta.

Honda FR-V: rozmiar felg i inne parametry

Producenci aut umożliwiają zwykle montaż felg w kilku różnych rozmiarach. Specyfikacja określa ich dopuszczalne średnice i szerokości. Niezmienna jest liczba śrub i ich rozstaw. Kolejny ważny parametr to ET, które określa głębokość osadzenia felgi w nadkolu.

  • Jaka jest średnica felg w Hondzie FR-V?

W przypadku Hondy FR-V producent umożliwia montaż felg o średnicy od 15 do 19 cali. Im większa obręcz, tym wysokość opony powinna być mniejsza.

  • Honda FR-V - rozstaw śrub

Liczba i rozstaw śrub decydują o tym, czy dana felga będzie pasować do piasty. Honda FR-V jest wyposażona w mocowania 5-śrubowe. Elementy rozmieszczono na okręgu o średnicy 114,3 mm. Oznacza to, że obowiązuje standard 5x114,3.

  • Jaka jest szerokość felgi w Hondzie FR-V?

Dopuszczalna szerokość felg, które będą pasować do Hondy FR-V jest związana z ich średnicą. Najmniejsze, 15-calowe obręcze mogą mieć szerokość od 6 do 7,5 cala. Szerokość największych, czyli 19-calowych wersji, może wynosić maksymalnie 8,5 cala.

  • Jakie jest ET felg w modelu FR-V?

Prawidłowo dobrany parametr ET sprawi, że koło będzie odpowiednio dopasowane do głębokości nadkola. Dla modelu FR-V producent określił ten parametr w przedziale między ET 35 a ET 50 mm.