Pracuj w Oponeo

Felgi do Honda HR-V

Sprawdź rozmiar felg do Honda HR-V i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Honda

HR-V

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Honda HR-V

Pierwsza wersja Hondy HR-V pojawiła się w sprzedaży w 1998 roku (w Europie w 1999 roku). Był to kompaktowy miejski crossover (segment B), dostępny w wersji 3- i 5-drzwiowej. Jego produkcja trwała do 2006 roku. Wskrzeszony w 2014 roku model – choć również lokuje się w segmencie niewielkich crossoverów – znacznie różni się od poprzednika. Jego 5-drzwiowe nadwozie jest hybrydą coupe i SUV-a. Od 2021 roku produkowana jest trzecia generacja tego auta.

Oryginalne felgi Honda HR-V

W zależności od wersji wyposażeniowej, pierwsza odsłona modelu Honda HR-V była oryginalnie wyposażona w felgi o średnicy 15 lub 16 cali. W autach drugiej generacji instalowano standardowo obręcze 16-calowe. Felgi 18-calowe dostępne były jako opcja i występowały w kilku wersjach stylistycznych.

Honda HR-V – jakie felgi?

Zamienniki oryginalnych felg do auta powinny mieć wymiary zgodne ze specyfikacją danego modelu. Producent samochodu zwykle dopuszcza montaż obręczy w kilku wariantach rozmiarowych. Należy zwrócić uwagę na dopuszczalną średnicę, szerokość, głębokość mocowania (parametr ET), a także rozstaw śrub.

  • Jaka średnica felg do Hondy HR-V?

Pierwsza wersja Hondy HR-V może jeździć na obręczach o średnicy od 15 cali do 19 cali. Do drugiej i trzeciej odsłony tego modelu pasują felgi o w rozmiarach od 16 cali do 20 cali.

  • Honda HR-V – rozstaw śrub

Wszystkie generacje Hondy HR-V mają 5-śrubowe mocowania kół. Elementy montażowe rozlokowane są na okręgu o średnicy 114,3 mm. Do tego modelu pasują zatem felgi z oznaczeniem 5x114,3.

  • Jaka szerokość felg do Hondy HR-V?

Dopuszczalna szerokość felg w Hondzie HR-V zależy od generacji tego modelu. Dla wersji pierwszej wynosi od 5,5 cala do 8 cali, drugiej – od 7 cali do 9,5 cala, a trzeciej – od 7 cali do 9 cali.

  • Jakie jest ET felgi Hondy HR-V?

Parametr określający głębokość mocowania felgi w pierwszej wersji Hondy HR-V został określony w przedziale od ET 35 do ET 48 (oryginalnie stosowano tylko obręcze z ET 45). W autach drugiej i trzeciej generacji zakres ten wynosi od ET 40 do ET 55 (fabrycznie obręcze występują wyłącznie w wersji z ET 55).

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Honda HR-V

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Honda HR-V