Pracuj w Oponeo

Felgi do Honda Civic

Sprawdź rozmiar felg do Honda Civic i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Honda

Civic

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Honda Civic

Honda Civic to kompaktowy samochód osobowy, który swoją premierę miał w 1972 roku. Model zajmuje stałe miejsce w ofercie japońskiego producenta. Dotychczas wypuścił on aż 11 generacji tego pojazdu. Każda z nich odświeżana była zgodnie z najnowszymi trendami motoryzacyjnymi, co dotyczy zarówno osiągów oraz wyposażenia, jak i designu. Dostępne były różne typy nadwozia: hatchback, sedan, coupe, kombi, a także liftback. Od III do szóstej generacji oferowano auta z napędem na przód lub na cztery koła (AWD). Najnowsza odsłona zadebiutowała w 2021 roku. W roku 2022 zaczęto również produkcję elektrycznej wersji tego samochodu o nazwie Civic e:Hev.

Felgi – Honda Civic

Fabrycznie montowane w Hondach Civic felgi mogły być stalowe bądź aluminiowe, zależnie od generacji. Niezależnie od materiału, z jakiego powstała obręcz, przy wyborze nowego kompletu należy zwrócić szczególną uwagę na parametry, takie jak: ET, średnica, szerokość oraz rozstaw śrub.

Honda Civic – średnica felgi

Średnica felg w Hondzie Civic może wynosić od 13 do 20”. Najmniejsze stosowane były w autach V i VI generacji, zaś największe w VIII i X. Najczęściej spotykane są jednak wersje 15, 16 i 17-calowe.

Honda Civic –- rozstaw śrub

Rozstaw śrub to parametr składający się z dwóch części – pierwsza z nich oznacza liczbę otworów montażowych, natomiast druga średnicę okręgu, na jakiej zostały one rozmieszczone. W Hondzie Civic występuje kilka standardów: 4x100, 4x114,3, 5x114,3 oraz 5x120 mm.

Jaka jest szerokość felg w samochodach Honda Civic?

Szerokość felg w Hondzie Civic może mieć od 5,5 do 9”. Najszerszą spotkać można w autach IX generacji o nadwoziu Tourer i hatchbackach z X odsłony.

Jakie jest ET felg w Hondzie Civic?

ET to ważny parametr określający głębokość osadzenia felgi w nadkolu, a tym samym mówiący nam o tym, jak będzie eksponowana. W Hondach Civic jego minimalna wartość wynosi 28 mm, a największa 55 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Honda Civic

Rozwiń

Zwiń