Menu

Felgi do Honda Civic

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Honda Civic

Honda Civic to model, który w dużej mierze przyczynił się do sukcesu japońskiego producenta. Nieschodzący z taśm fabrycznych od 1972 roku wciąż jest jednym z chętniej wybieranych aut miejskich.

Samochód stworzony został w odpowiedzi na potrzeby kierowców, co Ci z pewnością docenili. Potwierdzają to wyniki sprzedaży, ponad 20 milionów wyprodukowanych egzemplarzy oraz ogromna liczba wyróżnień. Honda zajmowała wysokie pozycje konkursach na najlepsze auto roku w Europie, Ameryce Północne czy Japonii. W swoich typowaniach nie pominęły jej także najważniejsze światowe organizacyjne oraz media motoryzacyjne.

W 2017 roku na europejskim rynku zadebiutowała dziesiąta generacja modelu. Co ciekawe po raz pierwszy auto wydane zostało w ujednoliconej wersji na wszystkich światowych rynkach. Na 2021 rok planowana jest kolejna premiera.

Dostępnych jest wciąż wiele starszych wersji modelu. Dużą popularnością cieszy się chociażby szósta generacja, pomimo że od jej premiery minęło już kilkanaście lat. Pasjonaci wciąż wykorzystują ten klasyczny model, dbając o wszystkie detale, w tym także charakterystyczne felgi. Honda Civic IV stała się perłą w niejednej kolekcji samochodów.

Zdecydowanie częściej spotkać możemy na ulicach miast siódmą generację. Szczególnie wersje po face liftingu z 2004 roku cieszą się wciąż dużą popularnością, wynikającą z ciekawego projektu i dobrego wyposażenia. Zmiany dotyczyły przede wszystkim przednich i tylnych reflektorów oraz lusterek, które świetnie współgrały z nowoczesną na tamte czasy konstrukcją. Dobrze wyglądały także sportowe felgi. Honda Civic VII produkowana była do 2006 roku, kiedy zastąpiła ją ósma generacja, która oferowała zupełnie odmieniony wygląd. Szczególnie wyróżniał się europejski hatchback, który ze względu na charakterystyczny design, nazywany był potocznie „UFO”. Dostępnych było wiele wersji wyposażenia, ale także typów nadwozia, które różniły się od siebie zabudową, jednostkami napędowymi i felgami, Honda Civic VIII zyskała dzięki temu dotarcie do różnych klientów.

Zaprezentowana na targach w Detroit w 2011 roku dziewiąta odsłona popularnego Civica wyróżniała się nie tylko mocnymi silnikami VTEC i DTEC, ale także bardzo drapieżną stylistyką, łączącą klasyczne sportowe aspiracje z nowoczesną konstrukcją. Każdy element projektu idealnie ze sobą współgrał, nawet fabryczne felgi Honda Civic IX miała unikatowe. Doczekała się typowo sportowej wersji Type R, wykorzystującej silnik Earth Dreams o pojemności 2 litrów i mocy 310 KM.

Sportowa linia i nawiązujący do futurystycznych rozwiązań design samochodu wymagają przyłożenia wagi do szczegółów, dlatego felgi aluminiowe do Hondy Civic sprawdzą się znakomicie. Zarówno klasyczne pięcioramienne wzory, jak i te bardziej skomplikowane będą prezentowały się fantastycznie. Fabryczne felgi Honda Civic oferuje w dość szerokiej gamie, w zależności od wersji wyposażeniowej.