Pracuj w Oponeo

Felgi do Honda City

Sprawdź rozmiar felg do Honda City i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Honda

City

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Honda City

Charakter modelu Honda City zmieniał się wraz kolejnymi generacjami tego auta. Zaprezentowana w 1982 roku pierwsza wersja pojazdu była przedstawicielem segmentu A - w Europie oferowano ją jako model Jazz. Drugą wersję (premiera w 1989) sprzedawano na Starym Kontynencie pod nazwą Logo, a trzecia odsłona dostępna była wyłącznie w Azji. Kolejne generacje (do najnowszej szóstej) są kompaktowymi autami miejskimi (4-drzwiowe sedany) z segmentu B.

Oryginalne felgi do Honda City

Pierwsza generacja modelu Honda City wyposażona była fabrycznie w 12- lub 13-calowe felgi. Gdy gabaryty auta zwiększyły sie w kolejnych wersjach, standardem stały się obręcze 15-calowe. Producent oferował je w wersji stalowej i aluminiowej.

Honda City: rozmiary felgi, ET, rozstaw śrub

By dopasować felgi do auta, należy wziąć pod uwagę ich średnicę, szerokość, parametr ET oraz liczbę i rozstaw śrub montażowych. Tylko konstrukcje zgodne ze świadectwem homologacji zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa oraz poprawne właściwości użytkowe auta.

  • Jaka jest średnica felg do Hondy City?

Różne generacje modelu Honda City jeżdżą na felgach w innych dopuszczalnych rozmiarach. Np. do konstrukcji III i IV generacji (z lat 2003-2013) pasują obręcze w rozmiarach od 14", 15", 16" i 17".

  • Honda City - rozstaw śrub

Koła w egzemplarzach Hondy City produkowanych po 2003 roku mocuje się na 4 śruby. Elementy są rozstawione na okręgu o średnicy 100 mm. Obowiązuje więc standard o oznaczeniu 4x100.

  • Jaka jest szerokość felgi w Honda City?

Minimalna szerokość obręczy w nowszych wersjach Hondy City wynosi 5 cali. W trzeciej wersji modelu najszersza felga może mieć 7,5 cala, a w czwartej odsłonie 8 cali. Maksymalna szerokość konstrukcji rośnie zwykle wraz ze zwiększaniem się jej średnicy.

  • Jakie jest ET felg do Honda City?

Parametr ET pozwala określić głębokość montażową obręczy. Gdy jest prawidłowo dobrany, koło nie będzie wystawać poza błotniki ani ocierać o nadwozie. W modelu Honda City (III i IV generacja) wynosi od ET 35 do ET 45 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Honda City

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Honda City

Osoby jeżdżące autem Honda City najczęściej wybierają: