Felgi do Alfa Romeo

Zmień markę

Wyszukaj model pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Alfa Romeo

Alfa Romeo to producent znany przede wszystkim ze swoich samochodów sportowych, niezwykle istotny dla historii włoskiego przemysłu motoryzacyjnego. Koncern, obecnie należący do Fiata, od ponad 100 lat pracuje nad kolejnymi innowacjami.


W 1910 roku mediolańską fabrykę Alfa (Anonima Lombarda Fabbrica Automobili – Lombardzka Fabryka Samochodów Spółka Akcyjna) opuściło 300 pierwszych egzemplarzy modelu HP 24 o mocy 42 koni mechanicznych, który stał się podstawą do wprowadzania nowych rozwiązań. Kiedy w 1918 roku firmę przejął Nicola Romeo, jego nazwisko zaczęło reprezentować markę.


Koncern od początku podążał w kierunku sportowych rozwiązań. Kierowcy maszyn z Mediolanu niejednokrotnie stawali na najwyższych stopniach podium w najważniejszych rajdach lat 20., 30. i 50. Alfa Romeo za sprawą modelu P2 w 1925 roku jako pierwsza w historii zdobyła tytuł mistrza świata, natomiast w 1950 roku zwyciężyła w premierowym wyścigu Formuły 1. Obecnie firma pochwalić się może pokaźną kolekcją samochodów koncepcyjnych, które są dowodem kunsztu włoskich konstruktorów.


Marka dba nie tylko o najwyższe osiągi, ale i elegancki wygląd swoich aut. Sportowa linia, dopracowane wykończenie i dodatki – to wszystko wpływa na efektowność projektów. Warto podkreślić to wyjątkowymi alufelgami lub klasycznymi felgami stalowymi. Charakterystycznym kolorem karoserii jest czerwień Alfa, na której wzorowany jest znany odcień Ferrari.


Logo marki zawiera w sobie dwa ważne symbole: z jednej strony herb Mediolanu, a z drugiej węża w koronie połykającego człowieka – symbol miejscowego rodu Visconti, co nawiązuje do historii XI wieku.