Pracuj w Oponeo

Felgi do Alfa Romeo

Wybierz parametry swojego Alfa Romeo i dobierz odpowiednie felgi

Alfa Romeo

Wybierz rok produkcji

Wybierz generację

Alfa Romeo

Alfa Romeo to włoska marka motoryzacyjna, której auta słyną z oryginalnej linii nadwozia oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Firma specjalizuje się w produkcji samochodów sportowych i luksusowych, ale w swojej ofercie ma też auta „konsumenckie”. Do najsłynniejszych modeli należą kompaktowa Giulietta, luksusowe sedany Giulia i 159 oraz sportowy roadster Spider. Obecnie w asortymencie ma także SUV-y Stelvio i Tonale.

Alfa Romeo – felgi oryginalne

Choć producent aut Alfa Romeo montuje w swoich pojazdach aluminiowe obręcze w różnych wzorach, to do najpopularniejszych należą modele wykorzystujące charakterystyczny motyw ramion układających się w pięć okręgów. Rozmiary fabrycznych felg zależą od modelu, generacji i wersji wyposażenia samochodu.

W autach Alfa Romeo sprawdzą się także obręcze innych producentów. Dopasowane do aut tej marki felgi oferują takie firmy jak GMP Italia, RIAL, DEZENT i ANZIO.

Jakie felgi pasują do Alfy Romeo?

Wybierając felgi do danego modelu auta, należy zawsze kierować się wytycznymi producenta samochodu. Wskazuje on dopuszczalną średnicę, szerokość, głębokość mocowania (ET) oraz rozstaw śrub.

  • Alfa Romeo – felgi i ich średnica

Poszczególne modele Alfa Romeo przystosowane są do mocowania felg w różnych rozmiarach. Przykładowo w kompaktowym aucie Giulietta przewidziano opcję instalacji obręczy o średnicach od 16 do 20 cali, a w crossoverze Stelvio sprawdzą się felgi w rozmiarach od 17 do 21 cali.

  • Jaki jest rozstaw śrub w Alfie Romeo?

W autach spod szyldu Alfa Romeo stosuje się różne rozstawy śrub w piastach. Wśród najpopularniejszych obecnie układów są kombinacje 5x110, 4x98 i 4x100.

  • Jaka szerokość felgi do Alfy Romeo?

Szerokości felg w samochodach Alfa Romeo są najczęściej powiązane z wielkością i przeznaczeniem pojazdu. Przykładowo w modelach Giulietta oraz 159 dopuszcza się montaż obręczy o szerokościach od 7 cali do 8,5 cala. W Alfa Romeo Stelvio szerokość maksymalna wynosi 9 cali.

  • Jakie jest ET felgi Alfy Romeo?

Różne modele Alfa Romeo oraz ich poszczególne generacje i wersje przystosowane są do mocowania felg o odmiennej głębokości osadzenia (ET). Najczęściej jest ona wyznaczona w granicach od ET 30 do ET 40.