Menu

Felgi do Alfa Romeo 147

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Osoby jeżdżące autem Alfa Romeo 147 najczęściej wybierają:

Alfa Romeo 147

Alfa Romeo 147 to kolejny projekt legendy świata motoryzacyjnego Waltera de Silvy, który na przestrzeni lat odpowiadał za wygląd niektórych linii Volkswagenów, Seatów oraz Audi. Kompaktowy samochód spokrewniony jest z modelem 156, posiadając wspólną skróconą płytę podłogową oraz część podzespołów. Alfę Romeo 147 pierwszy raz zaprezentowano szerokiej publiczności podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2000 roku.


Na podstawowym wyposażeniu posiadał jedną z trzech jednostek napędowych: silnik benzynowy 1.6l 120KM, 2.0l 150KM lub dieslowy JTD 1.9 w wariantach mocy od 100KM do 170KM. W 2003 roku model doczekał się sportowej odsłony GTA z silnikiem 3-litrowym V6 o mocy 250KM i masce autorstwa włoskiego projektanta Giuseppe Busso.


Linia stylistyczna 147-ki wyróżnia się bardzo smukłą, drapieżną sylwetkę z charakterystycznym grillem na przednim zderzaku. Ostro zarysowane kontury sprawiają, że model pomimo kilku lat na rynku wciąż wygląda bardzo stylowo i nowocześnie. W 2004 roku włoski koncern zdecydował się na lifting, zmieniając lampy przednie oraz tylne, błotniki i zderzaki. Poprawiono także lekko parametry jezdne nieco modyfikując układ zawieszenia.


Model dostępny był w hatchbacku w wersji 3- i 5-drzwiowej. W przypadku tylnych drzwi zastosowano bardzo interesujące rozwiązanie stylistyczne. Klamki schowane zostały w słupku, przez co są niewidoczne na pierwszy rzut oka. Alfę Romeo 147 w 2010 roku wycofano z katalogu marki, koncentrując się na nowszych projektach. Alfa Romeo 147 to samochód o interesującej linii, ciekawych rozwiązaniach i dobrych parametrach jezdnych. Warto poprzeć to atrakcyjnymi i wytrzymałymi felgami dostępnymi dla modelu w wielu wariantach stalowych oraz aluminiowych.