Pracuj w Oponeo

Felgi do Alfa Romeo Stelvio

Sprawdź rozmiar felg do Alfa Romeo Stelvio i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Alfa Romeo

Stelvio

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Alfa Romeo Stelvio

Alfa Romeo Stelvio jest pierwszym crossoverem w ofercie włoskiego producenta. Auto pozycjonowane jest w segmencie D (klasa średnia). Produkcja ruszyła w 2016 roku, a w 2020 roku model przeszedł facelifting. Pojazd ma bogate wyposażenie standardowe, napęd na wszystkie osie oraz dostępny jest w kilku wersjach silnikowych.

Oryginalne felgi Alfa Romeo Stelvio

Standardowa wersja modelu Alfa Romeo Stelvio wyposażona jest w aluminiowe felgi o średnicy 17 cali. Lepiej wyposażone warianty oferowane są z konstrukcjami 19- i 20 calowymi. Obręcze mają charakterystyczny dla marki wzór z okrągłymi otworami oraz dostępne są w różnych stylach wykończenia.

Jak wybrać felgi do Alfa Romeo Stelvio: rozmiary, parametr ET, rozstaw śrub

By felgi pasowały do auta, muszą mieć średnicę i szerokość zgodną ze specyfikacją producenta — tylko wówczas pojazd zachowa odpowiednie właściwości jezdne oraz parametry bezpieczeństwa. Dobierając rozmiar, zwróćmy też uwagę na parametr ET oraz liczbę i rozstaw śrub montażowych.

  • Alfa Romeo Stelvio — felgi 20-calowe i nie tylko

W Alfa Romeo Stelvio można zamocować obręcze o średnicy 17, 18, 19, 20 i 21 cali. Wyjątkiem jest wersja z najmocniejszym silnikiem 2.9 V6 Bi-Turbo, do której pasują wyłącznie obręcze 20-calowe. Warto pamiętać, że konstrukcje w większym rozmiarze wymagają założenia opon o niższym profilu.

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach Alfa Romeo Stelvio?

Rozstaw śrub w Alfa Romeo Stelvio to 110 mm — taka jest średnica okręgu, na którym umieszczono otwory montażowe w felgach. Koła instaluje się na 5 szpilek. Kompatybilny model to 5x110 mm.

  • Jaka jest szerokość felg w Alfa Romeo Stelvio?

Zakres możliwych szerokości felg w Alfa Romeo Stelvio wynosi od 7,5 do 9 cali. Najwęższe konstrukcje będą miały też najmniejszą średnicę. Najszersze, czyli 9-calowe felgi to elementy o średnicy 20 lub 21 cali. Do wersji Stelvio z silnikiem 2.9 V6 Bi-Turbo można też zamocować obręcze 20-calowe o szerokości 10”.

  • Jakie jest ET felg do Alfa Romeo Stelvio?

ET jest istotnym parametrem określającym, jak głęboko felga jest osadzona w nadkolu. W przypadku modelu Stelvio ET wynosi od 29 do 35 mm (29-34 mm w najmocniejszej wersji).

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Alfa Romeo Stelvio

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Alfa Romeo Stelvio