Menu

Felgi do Alfa Romeo MiTo

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Osoby jeżdżące autem Alfa Romeo MiTo najczęściej wybierają:

Alfa Romeo MiTo

Przez ponad dekadę na rynku Alfa Romeo MiTo zapisała się złotymi zgłoskami w historii firmy. Dzięki swoim niezawodnym silnikom pomagała walczyć ze stereotypem o awaryjnych jednostkach w samochodach włoskiej marki.


Początkowo samochód zaprezentowany w 2008 roku w Genewie miał nosić nazwę „Furiosa”, wyróżniono ją w konkursie zorganizowanym przez włoską markę. Jednak ostatecznie do tego nie doszło. Nazwa „MiTo” ma podwójne znacznie: z języka włoskiego oznacza „legendę”, z drugiej strony to połączenie nazw dwóch kluczowych dla modelu miast Mediolanu (Milano) oraz Turynu (Torino). W pierwszym stworzono projekt samochodu, w drugim rozpoczęto jego produkcję.


Alfa Romeo MiTo rozmiarem wpisuje się w segment B. Oparto ją na płycie podłogowej wykorzystywanej do Fiata Grande Punto. Za wygląd modelu odpowiada Juan Manuel Diaz, argentyński projektant samochodów, mający na swoim koncie pracę z marką Renault. Charakterystycznym elementem MiTo były okrągłe światła w metalowych obwódkach, które nadawały mu nieco futurystycznego wyglądu. Przód samochodu wyróżniał się profilowaną maską silnika oraz unikalną dla marki atrapą chłodnicy. W 2013 roku model przeszedł modernizację, która upodobniła go nieco do flagowego modelu Alfa Romeo Giulietta.


Samochód wyróżniał się jednak zadziornym, sportowym wyglądem. W większości przypadków posiadał również bogate wyposażenie, obejmujące chociażby system DNA, który pozwalał zmieniać tryb silnika zależnie od potrzeba na: miejski, sportowy lub do warunków o kiepskiej przyczepności. Na pochwałę zasługiwało także wykończenie kokpitu, zegarów oraz fotele wykonane w charakterystycznym włoskim stylu. Ostatecznie model wycofano ze sprzedaży dopiero w 2018 roku.


Szeroki katalog felg stalowych oraz alufelg do Alfa Romeo MiTo pozwoli dobrać model idealnie podkreślający unikalny charakter marki.