Pracuj w Oponeo

Felgi do Alfa Romeo 156

Sprawdź rozmiar felg do Alfa Romeo 156 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Alfa Romeo

156

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Alfa Romeo 156

Legendarny model 156 marki Alfa Romeo zdobył rzesze fanów dzięki eleganckiej i harmonijnej sylwetce. Konstrukcja wyznaczyła stylistyczne trendy dla aut włoskiej firmy na kolejne lata. Reprezentuje segment klasy średniej i dostępna jest w wersji sedan oraz sportwagon. Auto produkowane było w latach 1997-2007.

Alfa Romeo 156 - felgi OEM

Podobnie jak wszystkie elementy nadwozia modelu Alfa Romeo 156, również fabrycznie montowane w tym aucie felgi wyróżniały się pod kątem designu. Znakomicie nawiązywały też do jego eleganckiej sylwetki. Felgi aluminiowe Alfa Romeo 156 dostępne są w kilku charakterystycznych wzorach. Najpopularniejsze z nich to tzw. koniczynka oraz warianty dostępne w wersjach Selespeed i Sportpack.

Felgi Alfa Romeo 156 - jakie felgi?

Wybierając obręcze do auta, koniecznie zwróćmy uwagę na parametry dotyczące ich wymiarów. Średnica, szerokość, rozstaw śrub i głębokość osadzenia powinny być zgodne ze specyfikację producenta - to warunek utrzymania odpowiednich właściwości użytkowych oraz bezpieczeństwa podczas jazdy.

  • Jaka jest średnica felg w Alfa Romeo 156?

Średnica obręczy w samochodzie zależy w dużej mierze od wielkości opony. W przypadku Alfa Romeo 156 producent dopuszcza montaż felg w rozmiarach od 15 do 19 cali (w modelach z silnikami 2.3 V6 od 16 do 19 cali).

  • Alfa Romeo 156 - rozstaw śrub felgi

Wszystkie modele Alfa Romeo 156 mają 5-śrubowe mocowanie. Punkty montażowe rozmieszczone są na 98-milimetrowym okręgu (5x98).

  • Jaka jest szerokość felg w Alfa Romeo 156?

Dopuszczalna szerokość obręczy w Alfa Romeo 156 zależy od średnicy felgi, wersji nadwozia a także rodzaju jednostki napędowej. Praktycznie wszystkie warianty tego auta pozwalają na wyposażenie ich w felgi o szerokości od 7,5 do 8 cali. Do większości z nich będą też jednak pasować konstrukcje 6-calowe.

  • Jakie jest ET felgi Alfa Romeo 156?

ET to parametr, który odnosi się do odległości płaszczyzny montażowej felgi od środka jej symetrii. W praktyce oznacza dopuszczalną głębokość mocowania obręczy. W przypadku wszystkich wariantów modelu Alfa Romeo 156 dopuszczalny zakres ET jest taki sam i wynosi od 35 do 40 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Alfa Romeo 156