Pracuj w Oponeo

Felgi do Seat

Wybierz parametry swojego Seat i dobierz odpowiednie felgi

Seat

Wybierz rok produkcji

Wybierz generację

Seat

Hiszpański producent samochodów SEAT działa na rynku od 1950 roku. Obecnie marka należy do koncernu Volkswagen, a jej auta mają dużo wspólnych cech z pojazdami niemieckiej firmy-matki. W ofercie Seata jest mnóstwo popularnych modeli aut miejskich i kompaktowych (m.in. Ibiza i Leon), a także SUV-ów (Arona, Ateca i Terraco).

Seat – felgi oryginalne i ich zamienniki

W zależności od modelu i jego generacji w autach marki Seat instalowane są obręcze kół o różnych parametrach. Podstawowe wersje samochodów kompaktowych zwykle opuszczają salony na felgach stalowych, w lepiej wyposażonych egzemplarzach instalowane są obręcze aluminiowe. Producent oferuje je w różnych wzorach – klasycznych, sportowych i eleganckich. Do aut marki Seat pasują też felgi innych producentów – m.in. RIAL, ALUTEC, ANZIO i Borbet.

Jakie są parametry felg do Seata?

Praca zawieszenia, układu kierowniczego i hamulcowego, przyczepność, komfort jazdy i osiągi – właściwości jezdne samochodu w dużym stopniu zależą od parametrów obręczy kół. Felgi zawsze powinny być dobrane zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu. Liczą się: średnica, szerokość, głębokość mocowania (ET) oraz rozstaw śrub.

  • Jaka średnica felgi do Seata?

Zakres dopuszczalnych średnic obręczy do aut marki Seat zależy od modelu i jego generacji. Przykładowo w Seacie Leon średnica zamyka się w przedziale od 14 do 20 cali. W SUV-ie Terraco można natomiast mocować felgi w rozmiarach od 17 do 21 cali.

  • Rozstaw śrub – Seat

W autach marki Seat stosowane są różne rozstawy śrub w piastach. Do najpopularniejszych należą m.in. układy 5x112 i 5x100. W starszych modelach aut kompaktowych najczęściej występuje rozstaw 4x100.

  • Jaka jest średnica felg w Seacie?

W poszczególnych modelach marki Seat stosuje się różne szerokości felg. W mniejszych samochodach dopuszczalna szerokość zwykle waha się w zakresie od 6 do 8 cali, a większych od 7 do 8 cali.

  • Jakie ET felgi do Seata?

Wartość parametru określającego głębokość osadzenia felgi w nadkolu (ET) w autach marki Seat zależna jest od modelu pojazdu i jego generacji. Zwykle wynosi od ET 35 do ET 50, ale w niektórych modelach może znaczenie wykraczać poza te granice.