Pracuj w Oponeo

Felgi do Seat Cordoba

Sprawdź rozmiar felg do Seat Cordoba i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Seat

Cordoba

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Seat Cordoba

Nawiązujący nazwą do hiszpańskiego miasta Seat Cordoba jest niedużym samochodem miejskim (klasa B). Jego pierwsza wersja – produkowana w latach 1993-2002 – występowała w kilku opcjach, które różniło nadwozie. Dostępny był 2- i 4-drzwiowy sedan, a także kombi. W 1999 roku auto przeszło gruntowną modernizację. Druga generacja – na rynku od 2002 do 2009 roku – dostępna jest wyłącznie jako 4-drzwiowy sedan. Auto jest blisko spokrewnione z Seatem Ibizą.

Oryginalne felgi Seat Cordoba

W pierwszej wersji Seata Cordoba mocowano fabrycznie felgi o średnicy 14-cali – w ofercie były obręcze ze stali lub z aluminium. Egzemplarze drugiej generacji opuszczały salony z felgami stalowymi 15-calowymi, a w lepiej wyposażonej wersji – aluminiowymi w rozmiarach 15 lub 16 cali.

Seat Cordoba – jakie felgi pasują do tego modelu?

Felga pasuje do piasty tylko w sytuacji, gdy rozstaw otworów montażowych obręczy jest zgodny z układem śrub w piaście. Wybierając zamienniki oryginalnych felg, należy też wziąć pod uwagę dopuszczalne przez producenta auta wymiary: średnicę, szerokość i głębokość mocowania.

  • Jaka średnica felg do Seat Cordoba?

W Seacie Cordoba pierwszej i drugiej generacji można zamocować obręcze w rozmiarach od 13 do 16 cali. Do trzeciej odsłony modelu pasują felgi o średnicy od 14 do 18 cali.

  • Seat Cordoba – rozstaw śrub

Dwie pierwsze generacje modelu Seat Cordoba mają rozstaw śrub 4x100. W trzeciej wersji modelu zastosowano układ 5x100.

  • Jaka szerokość felg w Seat Cordoba?

Minimalna szerokość felg we wszystkich wersjach Seata Cordoby to 5 cali. Szerokości maksymalne wynoszą: 7,5 cala w wersji pierwszej, 7 cali w drugiej i 8,5 cala w trzeciej.

  • Jakie ET felgi Seat Cordoba?

Parametr określający głębokość osadzenia obręczy w Seacie Cordoba pierwszej generacji określono w przedziale od ET 30 do ET 38. W wersji drugiej auta jest to zakres od ET 35 do ET 38, a w trzeciej – od ET 30 do ET 43.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Seat Cordoba

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Seat Cordoba

Rozwiń

Zwiń

Osoby jeżdżące autem Seat Cordoba najczęściej wybierają: