Pracuj w Oponeo

Felgi do Seat Exeo

Sprawdź rozmiar felg do Seat Exeo i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Seat

Exeo

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Seat Exeo

Seat Exeo to średniej klasy limuzyna (segment D), która była dostępna w sprzedaży w latach 2008-2013 (lifting w 2012 roku). Auto powstało na bazie modelu Audi A4 B7. Występowało w dwóch wersjach nadwozia: sedan i kombi (oznaczenie ST) oraz kilku odmianach wyposażeniowych: reference, style i sport.

Oryginalne felgi Seata Exeo

W zależności od wersji wyposażenia Seat Exeo był standardowo wyposażony w felgi aluminiowe o rozmiarach 16 lub 17 cali. W ofercie producenta były też 16-calowe obręcze stalowe oraz 18-calowe ze stopów lekkich.

Jakie felgi do Seata Exeo?

Zamienniki oryginalnych felg do auta powinny mieć rozmiary zgodne ze specyfikacją producenta. Zwróćmy uwagę na dopuszczalny zakres średnic, szerokości i głębokości mocowania (ET). Ważny jest też parametr określający rozstaw śrub montażowych.

  • Jaka średnica felg do Seata Exeo?

Do Seata Exeo pasują felgi w kilku rozmiarach. Wśród nich są obręcze 16-, 17-, 18-, 19- i 20-calowe. Im większe felgi, tym profil opon powinien być niższy.

  • Seat Exeo - rozstaw śrub

Felgi do Seata Exeo mają 5 otworów montażowych, rozlokowanych na okręgu o średnicy 112 mm. Takie obręcze noszą oznaczenie 5x112.

  • Jaka szerokość felg w Seacie Exeo?

Minimalna szerokość felgi pasującej do Seata Exeo to 7 cali. Najszersza obręcz do tego modelu może mieć 9,5 cala.

  • Jakie ET felgi w Seacie Exeo?

Parametr ET felgi powinien być prawidłowo dobrany, by koło nie wystawało poza obrys pojazdu lub np. nie ocierało o nadkole. Dla modelu Seat Exeo został on określony w zakresie od ET 30 do ET 46.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Seat Exeo

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Seat Exeo