Pracuj w Oponeo

Felgi do Seat Mii

Sprawdź rozmiar felg do Seat Mii i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Seat

Mii

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Seat Mii

SEAT Mii to w momencie debiutu był najmniejszym z dostępnych samochodów od hiszpańskiej marki. Wraz z rozpoczęciem jego produkcji przywrócono do katalogu miejski segment, którego brakowało od momentu wycofania z rynku Arosy w 2006 roku. SEAT Mii produkowany był od 2011 do 2019 roku. W ciągu 8 lat obecności na taśmach fabrycznych zyskał spore grono odbiorców, co zaowocowało przeniesieniem auta do segmentu samochodów elektrycznych.


Swój debiut na rynku podzielił z dwójką bliźniaczych modeli od marek partnerskich – Skodą Citago i Volkswagenem up!. W porównaniu do niemieckiego i czeskiego wariantu wyróżniał się odmienną stylistyką przedniego pasa, w której najbardziej charakterystycznym elementem była wyrazista atrapa chłodnicy. Zmieniona była także maska wraz z układem lamp. Dzięki temu samochód zyskiwał bardziej sportowy wygląd, choć raczej nie przemawiały za tym osiągi.


Model zaprojektowano do miejskiej jazdy i w tym celu wyposażono go w skromny, ale ekonomiczny silnik 1.0 MPI o mocy (zależnie od wybranego wariantu) 50 KM lub 75 KM. Samochód miał być przy tym tani nie tylko w eksploatacji, ale także zakupie, dlatego na podstawowym wyposażeniu zabrakło między innymi elektrycznie sterowanych szyb czy lusterek, klimatyzacji, a także zamykania pilotem. Te udogodnienia dostępne były dopiero od wersji Style, drugiej w katalogu cenowym. Pomimo ograniczonego wyposażenia charakterystyczny wygląd modelu zdobył uznanie wśród kierowców, poszukujących małego, zwrotnego auta do miasta. Z tego powodu rozkwitł także rynek atrakcyjnych felg stalowych i aluminiowych do SEATa Mii, pozwalających podkreślić najlepsze cechy modelu.


SEAT Mii ostatecznie wycofano z produkcji w 2019 roku, zastępując go pierwszym w historii marki elektrycznym modelem Mii Electric. Samochód ma przecierać szlaki dla kolejnych modeli ekologicznych w katalogu producenta. W ramach wprowadzenia następcy nie zmieniono tylko jednostki napędowej, ale także wygląd auta, dopracowując sylwetkę i wprowadzając do wyposażenia 15-calowe felgi aluminiowe w kolorze cosmo grey.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Seat Mii

Rozwiń

Zwiń

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Seat Mii

Rozwiń

Zwiń

Felgi stalowe

Średnica

Rozwiń

Zwiń

Rozstaw śrub

Rozwiń

Zwiń

Osoby jeżdżące autem Seat Mii najczęściej wybierają: