Pracuj w Oponeo

Felgi do Seat Leon

Sprawdź rozmiar felg do Seat Leon i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Seat

Leon

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Seat Leon

Pierwsza wersja Seata Leona produkowana była w latach 1999-2006. Kolejne generacje powstawały kolejno w przedziałach 2005-2012 (II gen.), 2012-2020 (III gen.), a od 2020 roku w fabryce w hiszpańskim mieście Martorell montowana jest najnowsza, IV edycja tego auta. Seat Leon IV dostępny jest w dwóch wersjach nadwozia – hatchback oraz kombi. Do wyboru są modele z 6-biegową, manualną skrzynią biegów lub 7-biegowym mechanizmem DSG. Napęd opiera się na przedniej osi. Warto wspomnieć również o silnikach. W IV generacji stosowane są wersje benzynowe, diesle oraz hybrydowe.


Seat Leon – jakie felgi?

Felgi w Seacie Leonie muszą być dopasowane do konkretnej wersji modelu. Istotna jest nie tylko wiedza o jego generacji, ale również o parametrach dotyczących samej obręczy. Specyfikacja, którą należy sprawdzić, składa się ze średnicy, szerokości, rozstawu śrub oraz ET. Znając ich wartości, z pewnością wybierzesz właściwy produkt.

Jaka jest średnica felg w Seacie Leonie?

Minimalna średnica felg w samochodach Seat Leon wynosi 14”, natomiast maksymalna 20”. Bardzo często spotyka się wersje 16” i 17”.


Seat Leon – rozstaw śrub

Rozstaw śrub to parametr określający liczbę punktów montażowych oraz średnicę okręgu, na którym zostały rozmieszczone. W Seatach Leonach rozstaw śrub w kole może mieć dwie wartości. Pierwsza z nich, 5x100 mm, stosowana była jedynie w I generacji. Wszystkie kolejne odsłony miały już rozstaw śrub 5x112 mm.


Jaka jest szerokość felg w samochodach Seat Leon?

Minimalna szerokość felgi w Seacie Leonie wynosi 5”, natomiast maksymalna 9,5”. Najczęściej liczy ona jednak ok. 7-8”.


Jakie jest ET felg w Seacie Leonie?

Jeśli zastanawiasz się, jak głęboko w kole może być osadzona felga, łatwo sprawdzisz to zapoznając się z parametrem ET. W Seatach Leonach może on wynosić od 27 mm do 51 mm, zależnie od konkretnego modelu pojazdu.

Popularne generacje Seat Leon

Seat
Leon

1999 - 2005

I

Seat
Leon

2010 - 2012

II

Seat
Leon

2012 - 2019

III

Seat
Leon

2020 - obecnie

IV

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Seat Leon

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Seat Leon

Rozwiń

Zwiń