Felgi do Seat Leon

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

2012 - 2020 (gen. III)

Nie znaleziono auta

Podaj

Seat Leon

Hiszpański kompakt klasy średniej o sportowych właściwościach – tak w skrócie można by opisać Seata Leona. Model nie schodzi z taśm produkcyjnych od 1999 roku, a do tej pory zaprezentowano jego cztery generacje.


Baza podłogowa, na podstawie której zbudowana została premierowa odsłona auta, wcześniej zastosowana była również w Audi A3, Skodzie Octavii czy VW Golfie IV. W wersji podstawowej auto oferowane jest jako 5-drzwiowy hatchback. Dostępny był także 4-drzwiowy sedan – pod nazwą Seat Toledo.


Seat Leon II to jeden z pierwszych modeli, wpisujących się w nową stylistykę marki. Nie można tu mówić o lekkim faceliftingu, bo wprowadzone zmiany były naprawdę duże – na linii bocznej pojawiły się wyraziste tłoczenia, prostokątne lampy zastąpiono owalnymi, a atrapa chłodnicy stała się bardziej widoczna. Model III generacji po raz pierwszy oferowany był także jako 3-drzwiowy hatchback oraz kombi. Seat Leon IV swoją premierę miał w 2019 roku.


Odkąd ten samochód jest produkowany, jego sylwetka niejednokrotnie się zmieniała. Dlatego warto wybrać felgi do Seata Leona, pasujące do danej generacji, np. felgi do Seata Leona 1 czy felgi do Seata Leona 2. Im nowszy model, tym lepszym uzupełnieniem będą dla niego oryginalne i ciekawe obręcze aluminiowe. Niezależnie czy zdecydujesz się na pięcioramienny wzór, czy coś bardziej wyróżniającego się, z pewnością będą one robiły wrażenie.