Pracuj w Oponeo

Felgi do Seat Ibiza

Sprawdź rozmiar felg do Seat Ibiza i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Seat

Ibiza

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Seat Ibiza

Seat Ibiza to miejskie auto osobowe, którego produkcja rozpoczęła się w 1984 roku. Przy projektowaniu I generacji, hiszpańska firma współpracowała z innymi znanymi markami, m.in. z Porsche. Pojazd szybko zyskiwał na popularności, co sprawiło, że jego II odsłona, wypuszczana z fabryk w okresie 1993-2002 została oficjalnym samochodem Igrzysk Olimpijskich w 1992 roku. Kolejne generacje, a więc III (2002-2008), IV (2008-2017) i V (od 2017 roku), wnosiły coraz więcej nowoczesnych rozwiązań. Kształt modelu z każdą nową wersją stawał się coraz bardziej opływowy, a wyposażenie gwarantowało większy komfort. Dzięki temu Seat Ibiza, po kilkudziesięciu latach od dnia premiery jest nadal chętnie wybieranym przez kierowców autem, które bardzo często można spotkać na drogach.

Felgi – Seat Ibiza

Oryginalne felgi w Seacie Ibiza, zależnie od jego wersji mogły być stalowe bądź aluminiowe. Przy wyborze nowego kompletu ważny jest jednak nie tylko materiał, z jakiego wykonano obręcze, ale przede wszystkim parametry montażowe. Koniecznie zwróć uwagę na wartości takie jak: średnica,

szerokość, ET oraz rozstaw śrub. Pozwoli Ci to dobrać model dopasowany do Twojego auta, dzięki czemu unikniesz problemów z montażem.

  • Seat Ibiza – średnica felg

Zakres średnic felg w Seacie Ibizie jest inny dla każdej generacji auta. W I wynosi on 13-15”, w II 13-17”, w III 15-18”, w IV 14-18”, a w V 14-19”. Nietrudno zauważyć, że każda kolejna wersja zwiększała próg maksymalny, co miało niebagatelny wpływ na wygląd całego pojazdu.

  • Seat Ibiza – rozstaw śrub

Parametr ten zależny jest od konkretnej wersji Seata Ibizy. Rozstaw śrub 5x100 spotkać można w III, IV oraz V generacji auta. Dla I odsłony standardem było 4x98, natomiast dla drugiej 4x100. Pierwszy człon oznaczenia dotyczy liczby śrub mocujących, natomiast drugi wskazuje na średnicę okręgu, na którym punkty montażowe zostały rozmieszczone.

  • Seat Ibiza – felga i jej szerokość

Felgi aluminiowe w Seacie Ibizie, podobnie jak wersje stalowe, mają określoną szerokość, która wzrasta wraz ze średnicą obręczy. Zakres szerokości dla poszczególnych generacji przedstawia się następująco: 5,5-6” (I), 5,5-7,5” (II), 6-8,5” (III), 5-8,5” (IV i V).

  • Seat Ibiza – ET felgi

ET jest parametrem decydującym o tym, jak głęboko w nadkolu osadzona może być felga. Zależnie od generacji, w Seacie Ibiza może on wynosić: 43-47 mm (I), 35-40 mm (II), 29-43 mm (III), 27-43mm (IV), 29-51 mm (V).

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Seat Ibiza

Osoby jeżdżące autem Seat Ibiza najczęściej wybierają: