Felgi do Seat Ibiza

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Seat Ibiza

SEAT Ibiza to jedna z najstarszych serii w katalogu hiszpańskiej marki. Zadebiutowała na rynku już w 1983, a zaledwie rok później trafiła do szerokiej sprzedaży. Model wyróżniał się włoskim wzornictwem zaprojektowanym przez znanego projektanta Giorgetto Giugiario. Interesujący przypadek stanowi rynek chiński, na który Ibiza trafiła pod logo producenta Ninjing.


Pierwsza generacja produkowana była do 1993 roku, kiedy to na targach we Frankfurcie zaprezentowano kolejną, świeżą odsłonę. Wykorzystywała ona technologie i płytę Volkswagena, a projektem wizualnym ponownie zajął się Giorgetto Giugiario. Samochód posiadał już zdecydowanie bardziej opływową sylwetkę i delikatniejsze linie.


Trzecią generację pod swoje skrzydła wziął jeden z czołowych projektantów Volkswagena – Walter de Silva. Oznaczało to spore zmiany w projekcie SEAT-a Ibizy, który upodobnił się nieco do modeli niemieckiego koncernu. Samochód przeszedł modernizację zarówno w kwestiach wyposażenia, jak i wyglądu. Do sprzedaży trafiły również sportowe wersje FR oraz Cupra, z mocniejszymi silnikami 1.8 TD oraz 1.9 TDI.


W ramach czwartej generacji ofertę Ibizy rozszerzono o serię ST z nadwoziem typu kombi. Duża pojemność oraz wydajny silniki pozwoliły jej konkurować z innymi markami należącymi do koncernu Volkswagena.


Od 2017 roku w sprzedaży jest piąta generacja SEAT-a Ibizy. Model zbudowano na podstawie podłogi MQBA0 Volkswagena oraz zaimplementowano kilka rozwiązań stylistycznych z serii SEAT Leon. Wyraźne linie, trójkątne światła oraz pochylona sylwetka doskonale wpisują się we współczesne trendy stylistyczne, szczególnie w połączeniu z atrakcyjnymi felgami np. do Seata Ibizy 3. Do wyboru są zarówno warianty aluminiowe lub np. felgi stalowe do Seata Ibizy 3.