Pracuj w Oponeo

Felgi do Fiat

Wybierz parametry swojego Fiat i dobierz odpowiednie felgi

Fiat

Włoska marka Fiat powstała w 1899 roku. Koncern produkuje samochody różnego typu: osobowe, sportowe, dostawcze i rajdowe. Firma opracowała wiele aut uznawanych dziś za kultowe, m.in. miejski model 500, roadster 124 Spider, a także popularne w Polsce modele: 125, 126, Cinquecento, Punto oraz Uno. Współcześnie w ofercie marki są m.in. nowe odsłony Fiata 500 i Panda, kompaktowy Tipo, crossover 500X oraz dostawcze Doblo, Fiorino i Ducato.

Fabryczne felgi Fiat i obręcze innych producentów

Firma Fiat fabrycznie montuje w swoich pojazdach obręcze ze stali i z aluminium. Te drugie dostępne są w wielu różnych wzorach i stylach wykończenia. Wśród nich są modele klasyczne, sportowe i eleganckie. Rozmiary felg są dostosowane do danego modelu i wersji samochodu. Do auta marki Fiat można też dopasować zamienniki oryginalnych obręczy. Oferują je m.in. marki ATT, ANZIO, DEZENT, ALUTEC i MAK.

Jakie felgi pasują do Fiata?

Wybierając obręcze należy wziąć pod uwagę nie tylko wygląd samochodu, ale też jego właściwości jezdne. Dlatego dobierając zamienniki oryginalnych felg, należy kierować się wytycznymi producenta pojazdu. Uwzględnijmy przy tym dopuszczalną średnicę, szerokość, głębokość osadzenia (ET) oraz rozstaw śrub.

  • Jaką średnicę ma felga Fiata?

W modelach Fiata sprzed lat instalowano zwykle obręcze 13- i 14-. Współczesne modele przystosowano do jazdy z większymi felgami. Przykładowo we Fiacie Tipo drugiej generacji można zamocować obręcze w rozmiarach od 15 do 18 cali, a w najnowszej odsłonie Fiata Panda od 15 do 17 cali.

  • Rozstaw śrub – Fiat

Liczba śrub w piastach oraz średnica okręgu, na którym są rozlokowane, w przypadku Fiata zależy od modelu auta i jego generacji. Wśród najczęściej występujących kombinacji są 4x98, 5x98 i 5x110.

  • Jaka szerokość felgi do Fiata?

W zależności od wielkości i charakterystyki danego modelu we Fiatach instaluje się felgi o zróżnicowanej szerokości. Zwykle jest ona wyznaczona w przedziale od 5 cali do 7 cali.

  • Jakie ET felgi do Fiata?

Różne modele i wersje aut marki Fiat mają inny zakres parametru ET. Zwykle oscyluje on w przedziale od ET 30 do ET 50, ale w niektórych modelach może znacząco wykraczać poza ten zakres.