Pracuj w Oponeo

Felgi do Fiat Punto

Sprawdź rozmiar felg do Fiat Punto i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Fiat

Punto

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Fiat Punto

Premiera Fiata Punto miała miejsce w 1993 roku. Już po 2 latach model otrzymał tytuł Samochodu Roku. To miejskie auto osobowe szybko stało się jednym z popularniejszych spotykanych na ulicach. Kompaktowe rozmiary sprawiły, że doskonale sprawdzało się w terenie zabudowanym. Z każdą kolejną generacją pojazd zyskiwał coraz nowocześniejszy wygląd. Rozwijane były również wersje wyposażenia, co miało niebagatelny wpływ na komfort jazdy. Warto zauważyć, że pierwsza generacja tego samochodu produkowana była również w Polsce, w zakładzie zlokalizowanym w Tychach.

Felgi – Fiat Punto

Felgi we Fiacie Punto występowały zarówno w wersjach stalowych, jak i aluminiowych. Jeżeli planujesz zastąpić fabryczny komplet nowymi obręczami, to koniecznie zwróć uwagę na parametry, takie jak: ET, szerokość, średnica oraz rozstaw śrub. Najlepiej zapoznać się ze specyfikacją posiadanego modelu auta, aby sprawdzić zalecenia producenta w stosunku do felg zakładanych na samochodzie.

  • Średnica felg do Fiata Punto

Felgi do Fiata Punto mogą mieć średnicę 13-15” dla I generacji, 14-15” dla II odsłony oraz 14-15” dla trzeciej wersji tego pojazdu. Rozmiar ma niebagatelny wpływ na wygląd całego auta.

  • Felga we Fiacie Punto - szerokość

Szerokość felg we Fiacie Punto jest tym większa, im większą dana obręcz ma średnicę. W I generacji tego modelu zakres szerokości mieścił się w zakresie od 5 do 6 cali, a w II i III od 5,5 do 7 cali.

  • Fiat Punto – ET felgi

ET to parametr decydujący o głębokości osadzenia felgi w nadkolu. Od niego zależy więc w dużej mierze to, jak mocno będzie ona eksponowana. We Fiacie Punto I generacji jego zakres to od 30 do 48 mm, w II generacji od 30 do 40 mm, a w III odsłonie od 30 do 41 mm.

  • Fiat Punto – rozstaw śrub

Rozstaw Śrub we Fiacie Punto I, II i III generacji to 4x98 mm. Pierwszy człon oznacza liczbę śrub montażowych, a drugi średnicę okręgu, na jakim zostały one rozłożone.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Fiat Punto

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Fiat Punto

Rozwiń

Zwiń

Osoby jeżdżące autem Fiat Punto najczęściej wybierają: