Pracuj w Oponeo

Felgi do Fiat Doblo

Sprawdź rozmiar felg do Fiat Doblo i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Fiat

Doblo

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Fiat Doblo

Fiat Doblo reprezentuje segment kombivanów. To niewielkie auto osobowo-dostawcze weszło do sprzedaży w 2001 roku. W 2006 roku premierę miała druga generacja – ten pojazd wyróżniono prestiżową nagrodą International Van od the Year. Trzecia wersja pojawiła się w sprzedaży w 2010 roku, a czwarta w roku 2015. Produkcja tego modelu zakończyła się w 2019 roku.

Oryginalna felga Fiata Doblo

Pierwsza generacja Fiata Doblo była standardowo wyposażona w felgi stalowe o średnicy 15 cali. W podstawowych modelach wersji drugiej i trzeciej mocowano obręcze stalowe w rozmiarze 16 cali, a felgi aluminiowe dostępne były wyższych wersjach wyposażeniowych.

Fiat Doblo – jakie felgi wybrać?

Przy wyborze felg należy wziąć pod uwagę ich średnicę, szerokość, głębokość osadzenia (parametr ET), a także rozstaw śrub. Kierujmy się przy tym dopuszczalnym zakresem rozmiarowym, który został określony przez producenta auta. Tylko wówczas obręcze będą pasować do samochodu, a pojazd zachowa odpowiednie właściwości jezdne.

  • Jaka średnica felgi dla Fiata Doblo?

Fiat Doblo pierwszej generacji może jeździć na kołach z felgami 14-, 15- i 16-calowymi. W autach nowszych – drugiej i trzeciej wersji – minimalna średnica obręczy wynosi 15 cali, a maksymalna: 18 cali dla generacji drugiej i 17 cali dla generacji trzeciej.

  • Fiat Doblo: rozstaw śrub

Pierwsza odsłona Fiata Doblo ma liczbę śrub i ich rozstaw montażowy określony parametrem 4x98. Do kolejnych dwóch wersji auta pasują felgi z oznaczeniem 5x98.

  • Jaka jest szerokość felgi we Fiacie Doblo?

Zakres dopuszczalnych szerokości obręczy dla pierwszej wersji Fiata Doblo wynosi od 5,5 cala do 6 cali. Do aut generacji drugiej i trzeciej pasują felgi o szerokości od 6 do 7,5 cala.

  • Jakie ET felg do Fiata Doblo?

Parametr ET dla pierwszej wersji Fiata Doblo został określony w przedziale od ET 24 do ET 38. W autach drugiej generacji można mocować felgi w zakresie od ET 35 do ET 39.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Fiat Doblo

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Fiat Doblo

Osoby jeżdżące autem Fiat Doblo najczęściej wybierają: