Felgi do Fiat Panda

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Fiat Panda

Fiat Panda, choć jest mały i kompaktowy, to śmiało go można nazwać motoryzacyjnym weteranem. Auto produkowane jest od 1980 roku i doczekało się trzech generacji. Przez 40 lat model dopasowywany był do zmieniających się potrzeb kierowców. Jedyna rzecz, która od początku nie uległa zmianie, to miejskie przeznaczenie i konkurencyjna cena.


Choć pierwsze serie Fiata Pandy z dzisiejszej perspektywy nie wyglądają zbyt okazale, to za ich projekt odpowiadał sam Giorgetto Giugiaro, najlepszy projektant samochodów ubiegłego wieku. Model dostępny był jedynie jako trzydrzwiowy hatchback, a jakość użytych materiałów nie była zbyt wysoka. W kolejnych latach stawiano na innowacje, zarówno pod względem wyglądu, jak i tego, co znajdowało się pod maską. Napęd na cztery koła czy wysokoprężny silnik to tylko przykłady nowych rozwiązań.


Druga generacja, produkowana od 2003 roku w polskiej fabryce w Tychach wzbogaciła się o dodatkową parę drzwi. Linia nadwozia została złagodzona, przez co nowa Panda była wręcz nie do poznania. Jednak to tylko jeden z wielu czynników, które sprawiły, że włoskie auto otrzymało tytuł Samochodu Roku 2004.


Najnowsze wcielenie Fiata już nie przypomina pierwszych produkowanych egzemplarzy. Auto stało się zdecydowanie bardziej masywne, obłe, a także wyposażono je w nowoczesne systemy, takie jak chociażby nowy system multimedialny U-connect. Jedną z ciekawszych wersji trzeciej generacji Pandy jest Van z dużą przestrzenią bagażową, zaprojektowaną z myślą o przedsiębiorcach.


Odpowiednio dobrane felgi do Fiata Pandy będą nie tylko praktyczne – ze względu na wytrzymałość oraz właściwe chłodzenie układu hamulcowego, ale i wpłyną na wygląd samochodu. Od kierowcy zależy, czy zdecyduje się na styl retro, który podkreślą felgi stalowe, czy postawi na nowoczesność i oryginalny design, na co pozwalają obręcze wykonane ze stopu aluminium.