Pracuj w Oponeo

Felgi do Fiat Panda

Sprawdź rozmiar felg do Fiat Panda i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Fiat

Panda

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Fiat Panda

Fiat Panda to małe, zgrabne i zwinne autko miejskie, które zdobyło dużą popularność wśród klientów włoskiego koncernu. Pierwszą wersję pojazdu produkowano w latach 1981-2003. Kolejna powstawała w polskiej fabryce. Od 2012 roku w sprzedaży jest trzecia generacja tego modelu. Wszystkie odsłony Fiata Panda dostępne były również w wersji z napędem na cztery koła.

Oryginalne felgi Fiat Panda

Pierwsza wersja Fiata Panda jeździła na 13-calowych felgach stalowych. W kolejnych odsłonach w ofercie producenta znalazły się również obręcze ze stopu aluminium, które dostępne były w większych rozmiarach.

Fiat Panda – rozmiar felg, rozstaw śrub i parametr ET

Szerokość, średnica, parametr ET oraz liczba i rozstaw śrub montażowych – to najważniejsze dane, jakie należy wziąć pod uwagę, wybierając felgi do danego auta. Tylko obręcze o parametrach zgodnych ze specyfikacją producenta pojazdu zapewnią odpowiednie właściwości jezdne auta.

  • Jaka jest średnica felg we Fiacie Panda?

Fiat Panda pierwszej generacji może być wyposażony w obręcze 13-calowe. Do aut drugiej generacji pasują felgi 15- i 16-calowe. Podobnie jest w najnowszym modelu, w którym możemy też zamocować obręcze o średnicy 17-cali.

  • Fiat Panda – rozstaw śrub

We wszystkich wersjach Fiata Panda liczba i rozstaw śrub mocujących felgę są takie same. To obręcze z oznaczeniem 4x98.

  • Jaka szerokość felg we Fiat Panda?

W modelu Fiat Panda drugiej generacji można zainstalować felgi o szerokości od 5,5 cala do 6,5 cala. W nowszej odsłonie przewidziano możliwość mocowania obręczy o szerokości od 6 cali do 7,5 cala.

  • Jakie jest ET felg do Fiata Panda?

ET to parametr określający głębokość umiejscowienia felgi w nadkolu. Dla Fiata Panda został on wyznaczony w zakresie od 24 do 38 mm – dotyczy to aut drugiej i trzeciej generacji. Do tego modelu będą zatem pasować felgi m.in. z ET 30 i ET 35.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Fiat Panda

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Fiat Panda

Osoby jeżdżące autem Fiat Panda najczęściej wybierają: