Menu

Felgi do Fiat Panda

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Fiat Panda

Fiat Panda, choć jest mały i kompaktowy, to śmiało go można nazwać motoryzacyjnym weteranem. Auto produkowane jest od 1980 roku i doczekało się trzech generacji. Przez 40 lat model dopasowywany był do zmieniających się potrzeb kierowców. Jedyna rzecz, która od początku nie uległa zmianie, to miejskie przeznaczenie i konkurencyjna cena.


Choć pierwsze serie Fiata Pandy z dzisiejszej perspektywy nie wyglądają zbyt okazale, to za ich projekt odpowiadał sam Giorgetto Giugiaro, najlepszy projektant samochodów ubiegłego wieku. Model dostępny był jedynie jako trzydrzwiowy hatchback, a jakość użytych materiałów nie była zbyt wysoka. W kolejnych latach stawiano na innowacje, zarówno pod względem wyglądu, jak i tego, co znajdowało się pod maską. Napęd na cztery koła czy wysokoprężny silnik to tylko przykłady nowych rozwiązań.


Druga generacja, produkowana od 2003 roku w polskiej fabryce w Tychach wzbogaciła się o dodatkową parę drzwi. Linia nadwozia została złagodzona, przez co nowa Panda była wręcz nie do poznania. Jednak to tylko jeden z wielu czynników, które sprawiły, że włoskie auto otrzymało tytuł Samochodu Roku 2004.


Najnowsze wcielenie Fiata już nie przypomina pierwszych produkowanych egzemplarzy. Auto stało się zdecydowanie bardziej masywne, obłe, a także wyposażono je w nowoczesne systemy, takie jak chociażby nowy system multimedialny U-connect. Jedną z ciekawszych wersji trzeciej generacji Pandy jest Van z dużą przestrzenią bagażową, zaprojektowaną z myślą o przedsiębiorcach.


Odpowiednio dobrane felgi do Fiata Pandy będą nie tylko praktyczne – ze względu na wytrzymałość oraz właściwe chłodzenie układu hamulcowego, ale i wpłyną na wygląd samochodu. Od kierowcy zależy, czy zdecyduje się na styl retro, który podkreślą felgi stalowe, czy postawi na nowoczesność i oryginalny design, na co pozwalają obręcze wykonane ze stopu aluminium.

Oponeo na świecie
Belgique
(français)
België
(nederlands)
Česká republika
Deutschland
Éire
España
France
Italia
Magyarország
Nederland
Österreich
Slovenská republika
United Kingdom