Pracuj w Oponeo

Felgi do Fiat Scudo

Sprawdź rozmiar felg do Fiat Scudo i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Fiat

Scudo

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Fiat Scudo

Fiat Scudo to auto wszechstronne i uniwersalne. W zależności od wersji może pełnić funkcje kompaktowego dostawczaka lub przestronnego auta osobowego typu VAN. Od momentu premiery w 1996 roku model doczekał się trzech generacji i kilku liftingów. W ostatniej odsłonie oferowany jest także z napędem elektrycznym.

Oryginalna felga Fiat Scudo

Fabrycznie montowane felgi w trzeciej wersji modelu Fiat Scudo mogą mieć średnicę 16 lub 17 cali. Producent oferuje zarówno wersje stalowe, jak i felgi aluminiowe. Fiat Scudo ma oryginalne obręcze ze stopów lekkich wyłącznie w rozmiarze 17-cali i w kolorze srebrnym.

Felgi do Fiat Scudo - rozstaw śrub, rozmiary i ET

Średnica, szerokość, liczba śrub, a także wartość ET - przy wyborze felg należy kierować się wszystkimi tymi parametrami. Jakie opcje dopuszczone są w przypadku modelu Fiat Scudo?

  • Jaka jest średnica felg we Fiat Scudo?

Pierwsza wersja Fiata Scudo mogła być wyposażona w felgi o średnicy od 15 do 17 cali. Dwie kolejne odsłony tego modelu dopuszczają wyłącznie możliwość mocowania obręczy 16- i 17-calowych. Konfiguracja powinna oczywiście uwzględnić rozmiary opony.

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach Fiat Scudo?

Wszystkie generacje Fiata Scudo wyposażone są w felgi z mocowaniem 5-śrubowym. Pierwsza wersja ma otwory rozmieszczone na okręgu o średnicy 98 mm (5x98). W nowszych odsłonach średnica montażowa wynosi 108 mm (5x108).

  • Jaka jest szerokość felg we Fiat Scudo?

Producent Fiata Scudo dopuszcza montaż felg o różnej szerokości. W zależności od generacji oraz średnicy obręczy może ona wynosić od 6,5 cala do 8 cali.

  • Jakie jest ET felgi we Fiat Scudo?

Parametr ET określa, jak głęboko felga jest osadzona w nadkolu. Należy ściśle przestrzegać określonych przez producenta przedziałów, w przeciwnym razie koło będzie wystawać poza obrys auta lub ocierać o nadkole. W przypadku Fiata Scudo pierwszej generacji ET wynosi od 22 do 28 mm. W drugiej odsłonie określono go na poziomie 35-40 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Fiat Scudo

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Fiat Scudo

Osoby jeżdżące autem Fiat Scudo najczęściej wybierają: