Menu

Felgi do Fiat Coupe

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Fiat Coupe

Fiat Coupe to model produkowany przez włoski koncern w latach 1993-2000, który był wyrazem ambicji marki na posiadanie w ofercie sportowego samochodu. W swoich założeniach auto różniło się od większości dostępnych modeli konkurencyjnych. Posiadało aż cztery miejsca, na których bez problemu mogli podróżować dorośli oraz stosunkowo przestrzenną kabinę.


Podłogę Fiata Coupe stworzono na bazie wykorzystywanej wcześniej między innymi w Fiacie Tipo czy Lanci Delta. Początkowo samochód wyposażono w szesnastozaworowy silnik benzynowy o mocy do 190 KM. Zastąpiono go w 1996 roku mocniejszym, 5-cylindrowym silnikiem o mocy 220 KM. Był to w tamtym czasie najszybszy samochód w historii włoskiej marki.


Kokpit modelu wyróżniał się okrągłymi tarczami i ładnie wykonanym metalowym wykończeniem. Wśród opcjonalnych dodatków znaleźć można było chociażby skórzane fotele.


Fiat Coupe przez niemal dekadę stanowi powód do dumy dla włoskiej marki, a jego sukces marketingowy pozwolił jej otrząsnąć się po słabych wynikach sprzedażowych z końcówki lat 80-tych. Sukces Coupe przyczynił się również do rozwoju linii seryjnych modeli Alfa Romeo, które po zakończeniu produkcji sportowego Fiata miały za zadanie wypełnić pozostawiony segment. Choć w planach była kontynuacja serii Coupe, model nie doczekał się nowej generacji. Pomimo kilkunastu lat na rynku sportowa sylwetka samochodu robi wrażnie, szczególnie w połączeniu z atrakcyjnymi felgami aluminiowymi lub stalowymi.