Pracuj w Oponeo

Felgi do Fiat Tipo

Sprawdź rozmiar felg do Fiat Tipo i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Fiat

Tipo

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Fiat Tipo

Fiat Tipo to kompaktowe auto z segmentu C. Pierwsza wersja tego modelu była produkowana w latach 1988-1995 jako 3 lub 5-drzwiowy hatchaback. Włoski koncern powrócił do tej nazwy w 2015 roku, gdy zaprezentował całkowicie nowy samochód - produkowany do dziś model dostępny jest w trzech wersjach nadwozia: jako 5-drzwiowy hatchback, 4-drzwiowy sedan i 5-drzwiowe kombi. W 2020 roku auto przeszło poważny face lifting.

Oryginalne felgi Fiat Tipo

Pierwsza generacja Fiata Tipo dostępna była z fabrycznie zamocowanymi felgami w rozmiarze 14 lub 15 cali. W nowszej odsłonie auto może być wyposażone przez producenta w obręcze stalowe w rozmiarze 15 i 16 cali lub aluminiowe o średnicy od 16 cali do 18 cali.

Fiat Tipo: rozmiar felg, ET, rozstaw śrub

Do danego modelu auta zwykle będą pasować obręcze w kilku różnych średnicach i szerokościach - zakres dopuszczalnych rozmiarów znajdziemy w specyfikacji. Producent określa też wartość parametru ET obręczy - wskazuje on głębokość osadzenia felgi w nadkolu. Kolejny ważny parametr to liczba i rozstaw śrub montażowych.

  • Jaka jest średnica felgi Fiat Tipo?

Do Fiata Tipo drugiej generacji pasują felgi w rozmiarze od 15 cali do 18 cali. Większe obręcze wymagają mocowania opon o niższym profilu.

  • Fiat Tipo: rozstaw śrub

Koła we Fiacie Tipo są mocowane za pomocą 5 śrub. Średnica okręgu, na którym rozstawione są otwory w feldze, powinna wynosić 98 mm. Oznacza to, że do auta pasują obręcze z oznaczeniem 5x98.

  • Jaka szerokość felg we Fiat Tipo?

Do Fiata Tipo można zamocować felgi o różnych szerokościach. Najwęższa obręcz może mieć szerokość 6 cali, a najszersza 7,5 cala.

  • Jakie jest ET felg do Fiat Tipo?

Prawidłowo dobrane ET obręczy sprawi, że koło nie będzie wystawać ani ocierać o nadkole. Dla Fiata Tipo drugiej generacji ten parametr został określony w przedziale 27-41 mm. Do auta pasują zatem m.in. obręcze z oznaczeniami ET 30, ET 35 i ET 40.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Fiat Tipo

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Fiat Tipo

Osoby jeżdżące autem Fiat Tipo najczęściej wybierają: