Felgi do Fiat Sedici

Zmień model

Nie znaleziono auta

Podaj

2006 - 2014 (gen. I)

  • Fiat Sedici SUV I 1.6 16V (108 KM)
  • Fiat Sedici SUV I 1.9 D Multijet (120 KM)

Fiat Sedici

Fiat Sedici to kompaktowy crossover, który produkowany był przez włoski koncern w latach 2005-2014. W 2009 model przeszedł face lifting. Auto świetnie spisuje się w mieście, ale nadaje się również do jazdy w lekkim terenie - to zasługa zastosowania napędu 4x4 oraz podwyższonego zawieszenia, które stosowano w niektórych wersjach tego modelu.

Fabryczne felgi aluminiowe Fiat Sedici

Model Sedici dostępny był w sprzedaży z fabrycznymi felgami ze stopów aluminium. W zależności od wersji ich średnica wynosiła 15 lub 16 cali. Stylistyka zależała od wersji i daty produkcji. Zawsze jednak była oferowana w kolorze srebrnym.

Felgi Fiat Sedici: rozmiary i inne parametry

Przy wyborze felg do auta należy się kierować podanymi w specyfikacji średnicą, szerokością, rozstawem śrub oraz współczynnikiem ET. Od wymiarów obręczy będą też zależeć parametry opon. Trzymając się wytycznych producenta, mamy pewność, że auto zachowa odpowiednie właściwości jezdne.

  • Jaka jest średnica felg dla Fiat Sedici?

Średnica to jeden z najważniejszych parametrów, które należy wziąć pod uwagę, szukając odpowiednich felg. Do modelu Fiat Sedici pasują obręcze w wielu rozmiarach: 15-, 16-, 17-, 18-, 19- i 20-calowe.

  • Fiat Sedici - rozstaw śrub

Bez odpowiednio dobranej liczby oraz uwzględnienia średnicy rozstawu punktów montażowych nie dopasujemy felg do piast. Obręcze do Fiata Sedici mają po 5 śrub umieszczonych na okręgu o średnicy 114,3 mm (5x114,3).

  • Jaka jest szerokość felg we Fiat Sedici?

Szerokość obręczy we Fiacie Sedici może wynosić od 6 do 8,5 cala. Najszersze konstrukcje mają zarazem największą średnicę: 8,5-cala to wartość zarezerwowana dla felg 17-, 18-, 19- i 20-calowych

  • Jakie jest ET felgi w Fiacie Sedici?

ET to parametr charakteryzujący różnicę między płaszczyzną mocowania felgi a środkiem symetrii obręczy. Dla modelu Fiat Sedici ET wynosi od 35 do 50 mm.