Ciśnienie opon Fiat

Zmień markę

Wyszukaj model pojazdu

Ciśnienie w oponach dla Fiat

Właściwe ciśnienie w oponach ma wpływ na istotne elementy w użytkowaniu każdego samochodu Fiat. Należą do nich między innymi: dłuższa żywotność opon, zużycie paliwa, bezpieczeństwo jazdy. Negatywny wpływ ma zarówno zbyt niskie ciśnienie w oponach, jak i jazda z ciśnieniem zbyt wysokim.

Zawsze należy utrzymywać ciśnienie w oponach zalecane przez producenta samochodu. Poziom ciśnienia w kołach powinno się sprawdzać raz na dwa tygodnie i przed każdą dłuższą trasą. Odpowiednie urządzenia do pomiaru i pompowania znajdują się na większości stacji benzynowych. Warto też zaopatrzyć się we własny manometr. Stosowne informacje o zalecanym poziomie ciśnienia w oponach można znaleźć na klapce wlewu paliwa, na słupku lub wewnętrznej stronie drzwi, instrukcji obsługi pojazdu lub naszej tabeli ciśnień.

Tabela ciśnień podaje zalecane ciśnienie powietrza w oponach samochodów Fiat. Uwzględnia ona oś przednią, tylną pojazdu oraz jego maksymalne obciążenie. W celu określenia poszukiwanego ciśnienia dla konkretnego samochodu, w tabeli ciśnień wybrać należy: model pojazdu oraz pojemność i moc silnika.