Pracuj w Oponeo

Felgi do Volvo

Wybierz parametry swojego Volvo i dobierz odpowiednie felgi

Volvo

Wybierz rok produkcji

Wybierz generację

Volvo

Szwedzka marka motoryzacyjna Volvo powstała w 1927 roku. Od wielu lat firma przoduje we wprowadzaniu rozwiązań technologicznych, które przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Auta tego producenta słyną też z wysokiej trwałości i niskiej awaryjności. Wśród popularnych modeli marki Volvo są między innymi sportowy hatchback C30, kompaktowe kombi V40, eleganckie sedany S60 i S90, a także SUV-y XC60 i XC90.

Oryginalna felga Volvo i jej zamienniki

Felgi fabrycznie montowane w samochodach Volvo różnią się pod względem wymiarów i stylistyki – ich parametry zależą od modelu, roku produkcji i wersji wyposażenia. Przed laty pojazdy tej marki zjeżdżały z linii produkcyjnych na obręczach stalowych. Dziś standardem są felgi aluminiowe oferowane w wielu dopasowanych do nadwozia wzorach. Do samochodów Volvo można też dobrać zamienniki obręczy takich producentów jak ANZIO, RIAL, Borbet i DOTZ.

Jakie są wymiary felgi Volvo?

Parametry techniczne felgi mają wpływ na pracę układu zawieszenia, drogę hamowania, a także przyczepność i trakcję. Dlatego powinny być dobrane zgodnie z wymogami producenta samochodu. Przy ich wyborze koniecznie uwzględnijmy dopuszczalną średnicę, szerokość, głębokość osadzenia (ET) oraz rozstaw śrub, za pomocą których koła przykręca się do piast.

  • Jaka jest średnica felg w Volvo?

Średnica felg, które będą pasować do samochodów Volvo, zależy od modelu i generacji pojazdu. Przykładowo w drugiej wersji popularnego Volvo V40 można zamocować obręcze w rozmiarach od 16 do 20, a w drugiej odsłonie dużego SUV-a XC90 sprawdzą się felgi o średnicach od 18 do 22 cali.

  • Rozstaw śrub – Volvo

Najczęściej stosowany rozstaw śrub w felgach Volvo to układ 5x108. W niektórych starszych modelach tej marki można się też spotkać z kombinacją 4x114,3.

  • Jaka szerokości felgi do Volvo?

Dopuszczalna szerokość felg dla aut Volvo ma wiele wspólnego z gabarytami pojazdu. Np. w drugiej i trzeciej generacji średniej wielkości Volvo S60 można mocować obręcze o szerokości od 7 cali do 9 cali, a do drugiej odsłony SUV-a XC60 będą pasować felgi o szerokościach od 7,5 cala do 10 cali.

  • Jakie jest ET felgi w Volvo?

Głębokość osadzenia felg (ET) w samochodach Volvo jest różna dla poszczególnych modeli i ich wersji. Zwykle obejmuje przedział od ET 30 do ET 50. I tak dla drugiej generacji Volvo XC70 jest to zakres od ET 35 do ET 55, a dla średniej wielkości kombi Volvo V50 – od ET 33 do ET 52,5 mm.