Felgi do Volvo

Zmień markę

Wyszukaj model pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Volvo

Volvo od początku swojej działalności stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo, które zapewnia kierowcom za sprawą najnowocześniejszych technologii i wysokiej jakości wykonania. Od 2010 firma należy do chińskiego koncernu samochodowego Geely Automobile.


Historia marki oficjalnie zaczyna się 1927 roku w Szwecji, kiedy to premierę miał kabriolet Volvo OV4. W ciągu kolejnych 10 lat zaczęto produkować także ciężarówki, autobusy i traktory. Sławę koncernowi przyniósł model PV444 – przeznaczony dla czterech osób, rozwijający prędkość 40 km/h na godzinę i posiadający czterocylindrowy silnik. W latach 60. fabryki opuszczało już ponad 200 tys. aut rocznie.


Samochody tej firmy jako pierwsze zostały wyposażone w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, których kolejną innowacją była samoregulacja. Dodatkowo za sprawą prowadzonych testów zderzeniowych zadbano także o strefy kontrolowanego zgniotu.


W 2012 roku ukazał się model Volvo V40, uznawany za najbardziej bezpieczny dla pieszych, spośród wszystkich dostępnych na rynku samochodów. Inżynierom udało się to osiągnąć przy pomocy innowacyjnych poduszek powietrznych, chroniących nie kierowcę, a właśnie osoby na zewnątrz.


Co ciekawe, wielu błędnie interpretuje logo marki. Wbrew powszechnej opinii, koło ze strzałką nie oznacza płci męskiej, a odnosi się do alchemicznego symbolu żelaza – pierwiastka niezwykle istotnego dla motoryzacji. Stal jest kluczowym materiałem, z którego wykonuje się chociażby felgi.