Pracuj w Oponeo

Felgi do Volvo V60

Sprawdź rozmiar felg do Volvo V60 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Volvo

V60

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Volvo V60

Volvo V60 to komfortowe kombi klasy średniej (D), zaliczane do pojazdów premium. Samochód łączy cechy auta rodzinnego i sportowego – ma dynamiczną sylwetkę, a w gamie dostępnych silników znalazły się jednostki o dużej mocy. Model miał premierę w 2010 roku. Od roku 2018 w sprzedaży dostępna jest jego druga generacja.

Volvo V60 – felgi oryginalne

Volvo V60 oferowany jest z fabrycznymi felgami z aluminium w wielu różnych średnicach, wzorach i stylach wykończenia. W pierwszej wersji auta dostępne były obręcze w rozmiarach od 16 do 19 cali. Egzemplarze drugiej generacji opuszczają salony na felgach 18-, 19- lub 20-calowych.

Jakie obręcze kół pasują do Volvo V60?

Średnica i szerokość felgi mają duże znaczenie dla parametrów jezdnych pojazdu. Równie ważna jest głębokość osadzenia obręczy (ET) – powinna być prawidłowo dobrana, by koło nie ocierało o nadkole lub nie wystawało poza obrys pojazdu. Obręcz dopasowujemy też pod względem rozstawu śrub – w przeciwnym razie nie da się przykręcić felgi do piasty.

  • Jaka średnica felg do Volvo V60?

W pierwszej odsłonie Volvo V60 można mocować felgi w rozmiarach od 16 do 20 cali. W drugiej wersji auta przewidziano opcję instalacji obręczy o średnicach od 16 do 21 cali.

  • Volvo V60 – rozstaw śrub

Obie generacje Volvo V60 zostały wyposażone w piasty z 5-śrubowymi mocowaniami kół. Ich rozstaw to 5x108.

  • Jaka szerokość felg w Volvo V60?

Minimalna szerokość obręczy w Volvo V60 to 7 cali, a maksymalna – 9 cali. Dotyczy to pierwszej i drugiej generacji pojazdu.

  • Jakie ET felgi Volvo V60?

W pierwszej wersji Volvo V60 parametr wyznaczający głębokość osadzenia felgi w nadkolu określono w przedziale od ET 35 do ET 55. W drugiej odsłonie auta jest to zakres od ET 33 do ET 45,5.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Volvo V60

Rozwiń

Zwiń

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Volvo V60

Rozwiń

Zwiń