Pracuj w Oponeo

Felgi do Volvo XC40

Sprawdź rozmiar felg do Volvo XC40 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Volvo

XC40

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Volvo XC40

Kompaktowe wymiary, bogate wyposażenie podstawowe i wysoki komfort jazdy. Volvo XC40 to SUV zaliczany do grupy premium — najmniejsze auto szwedzkiej marki w tej klasie. Model jest produkowany od 2017 roku, a w 2022 roku został odświeżony. Auto dostępne jest z różnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, a także napędami hybrydowym i elektrycznym.

Oryginalne felgi do Volvo XC40

W modelu Volvo XC40 producent instaluje standardowo duże obręcze kół wykonane ze stopu aluminium. Felgi dostępne są w kilku nowoczesnych wzorach ze srebrno-czarnym wykończeniem i logo marki w części centralnej. Wśród nich są konstrukcje o średnicy 18”, 19” i 20”.

Felgi Volvo XC40: szerokość, średnica, ET, śruby

By dopasować obręcz koła do danego modelu auta, powinniśmy zwrócić uwagę na jej średnicę i szerokość. Równie ważny jest parametr ET, który określa, jak głęboko konstrukcja jest osadzona w nadkolu. Nie zapominajmy też o sprawdzeniu, jaka jest liczba śrub montażowych oraz ich rozstaw.

  • Jaka jest średnica felg w Volvo XC40?

Do większości wersji modelu Volvo XC40 pasują felgi o średnicy od 17 cali do 21 cali. Im większe obręcz, tym profil mocowanej na niej opony powinien być niższy.

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach Volvo XC40?

Koła w Volvo XC40 przykręca się na 5 śrub. Punkty mocowania rozmieszczone są na okręgu o średnicy 108 mm. Wybierz, więc model z rozstawem 5x108 mm.

  • Jaka jest szerokość felgi Volvo XC40?

Jeśli w modelu Volvo XC decydujemy się na felgi o średnicy 17 cali, ich dopuszczalna szerokość może wynosić od 7 do 8 cali. Największe konstrukcje 21-calowe powinny mieć szerokość 9 cali.  

  • Jakie jest ET felg Volvo XC40?

Odpowiednio dopasowane ET sprawi, że felga będzie idealnie dopasowana do nadkola. W modelu Volvo XC40 ten parametr został określony w przedziale od ET 45 do ET50,5 mm.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Volvo XC40

Rozwiń

Zwiń

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Volvo XC40

Rozwiń

Zwiń