Pracuj w Oponeo

Felgi do Volvo C70

Sprawdź rozmiar felg do Volvo C70 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Volvo

C70

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Volvo C70

Sportowe Volvo C70 produkowano w latach 1997-2014. Cechą charakterystyczną tego pojazdu klasy premium było dwudrzwiowe nadwozie coupe lub kabriolet. Pierwsza generacja dostępna była w wersji cabrio wyłącznie z miękkim dachem. W kolejnej odsłonie (na rynku od 2006 roku) mocowano twardy dach składany.

Volvo C70 - felgi fabryczne

W pierwszej wersji Volvo C70 instalowano fabrycznie felgi z aluminium w rozmiarach od 16 do 18 cali. W drugiej odsłonie tego modelu w ofercie producenta znalazły się obręcze aluminiowe w rozmiarach 16 i 17 cali.

Jakie felgi pasują do Volvo C70?

By felgi pasowały do danego modelu i wersji auta, należy wybierać wyłącznie obręcze, których wymiary są zgodne z wytycznymi producenta. Zwróćmy uwagę na średnicę, szerokość oraz głębokość osadzenia (ET). Istotny jest również rozstaw śrub, za pomocą których koło jest przykręcane do piasty.

  • Jaka średnica felg w Volvo C70?

Do pierwszej i drugiej wersji Volvo C70 pasują felgi o średnicach od 16 do 19 cali. Większe obręcze wymagają montażu opon o niższym profilu.

  • Volvo C70 - rozstaw śrub

W obu wersjach Volvo C70 rozstaw śrub w piastach jest taki sam i wynosi 5x108. Parametr opisuje liczbę otworów montażowych oraz średnicę okręgu, na którym są rozstawione.

  • Jaka szerokość felg w Volvo C70?

W pierwszej wersji Volvo C70 można zainstalować felgi o szerokościach od 7 cali do 9 cali. W autach drugiej generacji zakres szerokości obręczy wynosi od 6,5 cala do 8,5 cala.

  • Jakie ET felgi Volvo C70?

Dopuszczalna głębokość osadzenia obręczy w Volvo C70 pierwszej generacji obejmuje zakres od ET 35 do ET 45. W drugiej wersji auta jest to przedział od ET 33 do ET 45.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Volvo C70

Rozwiń

Zwiń

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Volvo C70

Rozwiń

Zwiń

Osoby jeżdżące autem Volvo C70 najczęściej wybierają: