Felgi do Volvo V40

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Volvo V40

Volvo V40 to samochód kompaktowy, produkowany przez szwedzką markę w dwóch okresach: między 1995 a 2004 rokiem, oraz od 2012 do 2019 roku.


Pierwszą generację modelu zbudowano na bazie płyty podłogowej Mitsubishi Carismy. Dzięki temu oferowała dużo przestrzeni dla podróżujących. Konkurować miała na rynku z samochodami takimi jak Audi A4 czy Ford Mondeo. Samochód szybko zyskał uznanie kierowców ze względu na dobre właściwości jezdne, wysoki poziom bezpieczeństwa, a także bogate wyposażenie. Znalazły się na nim między innymi: klimatyzacja, elektryczne szyby i lusterka, tempomat, komputer pokładowy oraz poduszki powietrzne. W 1999 roku samochód przeszedł face-lifting, który pozwolił uaktualnić jego wygląd do zmieniających się w okresie milenijnym standardów i trendów. Samochód zyskał szersze zderzaki, zmieniono także układ lamp, świateł bocznych czy klapy.


Zgodnie ze zmianami w nazewnictwie samochodów w firmie Volvo, w 2004 roku zakończono sprzedaż modelu V40. Oznaczające do tej pory nadwozie typu kombi „V” zastąpiono oznaczeniami w pełni liczbowymi. Jednak nie oznaczało to końca samochodów spod znaku „V40”. Nazwę przywrócono do katalogu marki w 2012 roku. Pomimo wykupienia marki przez chiński koncern Geely, model V40 zbudowano jeszcze na płycie i podzespołach od Forda. Ciekawostką związaną z modelem jest z pewnością, zastosowana pierwszy raz w historii marki, poduszka powietrzna dla pieszych.


Volvo V40 to samochód, który przeszedł sporo zmian od swojego debiutu w 2004 roku. Dwie generacje cieszyły się sporym uznaniem kierowców i ekspertów. Szczególnie druga odsłona z specyficznym wyglądem lamp bazujących na „młocie Thora” ze skandynawskiej mitologii, opływowymi, miękkimi krawędziami czy bardzo charakterystycznymi felgami aluminiowymi. Volvo V40 przypadło do gustu wielu użytkownikom na całym świecie. Pomimo dobrych recenzji szwedzka marka zdecydowała się wycofać model ze sprzedaży w 2019 roku. Samochód nie otrzymał 3. generacji, a następcom ma być koncepcyjny Volvo SUV Coupe.