Pracuj w Oponeo

Felgi do Volvo V90

Sprawdź rozmiar felg do Volvo V90 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Volvo

V90

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Volvo V90

Volvo V90 to cieszący się dużą popularnością model dostępny w katalogu znanej szwedzkiej marki. Po raz pierwszy zaprezentowano go na targach genewskich w 2016 roku. Stylistyką nawiązuje do popularnej serii, która pod tą samą nazwą, obecna była na rynku przez niemal całe lata 90.


Nowa odsłona V90 czerpie wiele rozwiązań od bardzo udanego flagowego modelu XC90. Poza tą samą płytą podłogową typu SPA, posiada również identyczne, charakterystyczne reflektory przednie w kształcie położonej litery „T”. Rozwiązanie nawiązuje do znanego z nordyckiej mitologii młota Thora. Lampy ledowe wyposażono w system aktywnej jazdy dziennej.


Na podstawowym wyposażeniu modelu znalazły się także, chociażby, systemy ostrzegania o dekoncentracji kierowcy, które zapobiegają niekontrolowanej zmianie pasa, czy rozpoznające znaki drogowe. W bogatszych wersjach dostępnych jest jeszcze więcej rozwiązań technologicznych, takich jak system nawigacji satelitarnej, elektrycznie regulowane fotele, asystent parkowania z kamerą kontrolną, czy nowoczesny system ogrzewania.


Volvo V90, poza podstawowym wariantem ekskluzywnego kombi, dostępne jest także w dwóch innych odsłonach. W 2016 roku do sprzedaży wprowadzono wersję pod nazwą Cross Country. Uterenowiona odsłona ma nieco zmieniony układ zderzaków oraz podniesione zawieszenie, które lepiej sprawdza się w trakcie jazdy mieszanej. Rok później zaprezentowano sportową wersję Polestar 1 – która z uwagi na nową politykę firmy, nie jest sprzedawana jako odmiana V90, choć posiada wspólne rozwiązania projektowe i technologiczne.


Niezależnie czy decydujemy się na wariant miejski, terenowy czy sportowy, do Volvo V90 warto dobrać odpowiednie felgi. Spośród dostępnych opcji kierowcy mogą wybierać między klasycznymi felgami stalowymi, których wygląd można modyfikować przy pomocy kołpaków, lub bardziej zróżnicowanymi felgami aluminiowymi o ciekawych wzorach oraz kolorystyce.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Volvo V90

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Volvo V90