Pracuj w Oponeo

Felgi do Volvo XC60

Sprawdź rozmiar felg do Volvo XC60 i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Volvo

XC60

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Volvo XC60

Volvo XC60 pojawiło się na rynku w 2008 roku, jako średnich rozmiarów crossover. Wysoki komfort jazdy i bogate wyposażenie sprawiają, że ten samochód zaliczany jest do segmentu premium. Pojazd produkowano wersji z napędem na przód oraz na cztery koła. W 2017 roku zadebiutowała druga generacja tego modelu.

Oryginalne felgi Volvo XC60

Volvo dostępne jest fabrycznie z szeroką gamą felg aluminiowych – w pierwszej generacji klienci mieli do wyboru obręcze o średnicy 17 i 18 cali w różnych stylizacjach. W nowszej odsłonie w ofercie są także felgi o średnicy 19 cali.

Jakie felgi do Volvo XC60?

Producent auta zwykle dopuszcza możliwość mocowania w nim felg w kilku wariantach, jeśli chodzi o średnicę i szerokość, a także parametr ET. Przy wyborze obręczy należy kierować się specyfikacją – to warunek zachowania przez pojazd odpowiednich właściwości użytkowych. By felga pasowała do piasty, należy też zwrócić uwagę na liczbę i rozstaw śrub.

  • Jaka jest średnica felg w Volvo XC60?

Pierwsza wersja Volvo XC60 może być wyposażona w felgi w rozmiarze od 17 do 21 cali. Do drugiej generacji pojazdu pasują obręcze o średnicy od 18 do 22 cali.

  • Rozstaw śrub Volvo XC60?

W Volvo XC60 zastosowano 5-śrubowe mocowania kół. Punkty montażowe rozstawione są na okręgu o średnicy 108 mm. Felgi do tego modelu mają więc oznaczenie 5x108.

  • Jaka szerokość felgi w Volvo XC60?

Najwęższe felgi, które pasują do Volvo XC60, mają szerokość 7,5 cala. Najszersze dopuszczalne w tym modelu obręcze to felgi 9-calowe w autach pierwszej generacji i 10-calowe w egzemplarzach nowszych.

  • Jakie jest ET felg do Volvo XC60?

Parametr ET określa w praktyce głębokość osadzenia felgi w nadkolu. Dla Volvo XC60 pierwszej generacji ET wyznaczono w zakresie od 38,5 do 55 mm. Dla drugiej wersji auta jest to od 33 do 53 mm. Do auta pasują zatem m.in. felgi z ET 40, ET 42, ET 45 i ET 50.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Volvo XC60

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Volvo XC60