Felgi do Volvo XC60

Zmień model

Wyszukaj typ pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Volvo XC60

Volvo XC60 to jeden z najlepiej sprzedających się samochodów ze stajni szwedzkiego przedsiębiorstwa. Jest to przykład pięciodrzwiowego SUV-a, który równie dobrze sprawdza się jako auto sportowe, jak i rodzinne. Pierwsza generacja modelu miała swoją premierę w 2008 roku Genewie, jednak już rok wcześniej na targach w Detroit prezentowano jego wersję koncepcyjną.


Pierwsza generacja zaprojektowana została na bazie płyty podłogowej wykorzystanej m.in. w Fordzie Mondeo. Model ten uznać należy za bardzo bezpieczny, co potwierdza opinia Euro NCAP, którą podsumowuje maksymalna liczba pięciu gwiazdek zdobytych w testach. Druga seria, mająca premierę w 2017 roku, już na pierwszy rzut oka różni się od poprzednika. Nowa stylistyka, zwiększona szerokość oraz mniejsza wysokość to tylko przykłady nowych rozwiązań.


Volvo CX60 nie należy do najmniejszych aut, dlatego też stosowane w nim obręcze w dużych rozmiarach dają ogromne pole do popisu. Kierowcy mogą zdecydować się na bardziej klasyczne wzory lub na designerskie projekty, jakie proponują producenci felg aluminiowych. Zarówno jedne, jak i drugie, wpływać będą na ogólny wygląd samochodu.