Felgi do Suzuki

Zmień markę

Wyszukaj model pojazdu

Nie znaleziono auta

Podaj

Suzuki

Suzuki kojarzone jest z zaawansowaną technologią i wysoką jakością. Zarówno samochody, jak i motocykle tej japońskiej marki mają swoich wiernych fanów na całym świecie. Firmę w 1909 roku założył Michio Suzuki, a jej początki związane były z przemysłem jedwabniczym. W asortymencie przedsiębiorstwa znaleźć można było przede wszystkim krosna tkackie, które były technologicznie rozwijane przez kolejne 30 lat.


Tuż przed II Wojną Światową Suzuki rozpocząło pracę nad pierwszymi, niewielkimi samochodami – dość nowatorskimi jak na tamte czasy. Po wojnie natomiast firma oferowała silniki benzynowe, które można było zamontować do roweru. Był to ważny krok, który wpłynął na rozwój prac nad pierwszym motocyklem. Obecnie Suzuki należy do najważniejszych dystrybutorów jednośladów na świecie.


Pierwszy seryjnie produkowany samochód – Suzulight powstał 1955 roku. Później, bo na początku lat siedemdziesiątych, światowy sukces odniosła terenówka z napędem na cztery koła – Suzuki Jimmy 4WD. W kolejnych latach ukazały się m.in. takie modele jak Alto, Swift czy Vitara.


Jak pokazuje historia marki, auta Suzuki projektowane są w taki sposób, aby zaspokajały wszystkie potrzeby kierowców. Dlatego warto zadbać też o nadanie im indywidualnego charakteru, do czego posłużyć mogą oryginalne felg. Efektowne będą zarówno eleganckie obręcze stalowe, jak i bardziej sportowe modele aluminiowe.