Pracuj w Oponeo

Felgi do Suzuki

Wybierz parametry swojego Suzuki i dobierz odpowiednie felgi

Suzuki

Wybierz rok produkcji

Wybierz generację

Suzuki

Suzuki to japońska firma założona w 1909 roku jako wytwórnia urządzeń tkackich. Pierwsze auto opracowała w 1955 roku. Obecnie pod marką Suzuki powstają przede wszystkim samochody i motocykle, ale też np. silniki elektryczne oraz przyrządy medyczne. Do najsłynniejszych aut tej marki należą m.in.: kompaktowe modele Swift i SX4, a także pojazdy terenowe Samurai, Jimny czy Grand Vitara.

Oryginalne felgi Suzuki

Marka Suzuki instaluje w swoich autach obręcze o różnych średnicach i szerokościach. Rozmiar konstrukcji zależy przede wszystkim od gabarytów, przeznaczenia, a także daty produkcji pojazdu (w nowszych autach mocuje się zwykle większe konstrukcje). W ofercie producenta są zarówno felgi stalowe, jak i aluminiowe w różnych stylizacjach. Do aut Suzuki bez trudu dobierzemy też felgi innych producentów. Dopasowane do aut tej marki obręcze oferują m.in.: ALUTEC, Ronal, ANZIO, RIAL i DEZENT.

Jak dobrać felgi do Suzuki: rozstaw śrub, ET, rozmiary

Przy wyborze felg do auta liczą się nie tylko rozmiary (średnica i szerokość). By koło było osadzone w nadkolu na odpowiedniej głębokości, należy zwrócić uwagę na parametr ET. Prawidłowo dobrana liczba śrub oraz ich rozstaw decydują natomiast o tym, czy felgę da się przykręcić do piasty.

  • Jakie są rozmiary felg Suzuki?

W autach Suzuki znajdziemy pełen przekrój rozmiarów felg. W najmniejszych modelach instaluje się już konstrukcje 13” i 14”. Największe obręcze mogą mieć średnicę nawet 20”.

  • Jaki jest rozstaw śrub w felgach Suzuki?

W pojazdach Suzuki stosuje się zwykle 4- i 5-śrubowe mocowania kół. Średnica okręgu, na którym rozmieszcza się otwory montażowe może być różna. Rozstawy stosowane w autach tej marki to m.in. 100, 114,3 i 139,7 mm.

  • Suzuki - jaka szerokość felgi?

Szerokości felg w autach Suzuki zależą od modelu, wersji wyposażenia, daty produkcji, a także średnicy obręczy. Najwęższe konstrukcje mogą mieć szerokość nawet 4,5 cala. Do najszerszych należą felgi o szerokości 8,5 cala.

  • Jaki jest parametr ET w felgach Suzuki?

Parametr ET należy dopasować do modelu, wersji i daty produkcji pojazdu. W autach Suzuki może on obejmować wiele różnych zakresów. Np. w niektórych wersjach Suzuki Grand Vitara ET wynosi 0 mm, a w większości egzemplarzy Suzuki Swift zamyka się w przedziale od ET 35 do ET 45 mm.