Pracuj w Oponeo

Felgi do Suzuki Jimny

Sprawdź rozmiar felg do Suzuki Jimny i wybierz odpowiedni produkt dla siebie i Twojego samochodu

Suzuki

Jimny

Wybierz rok produkcji

Rok produkcji auta

Wybierz generację

Suzuki Jimny

Suzuki Jimny to mały samochód typu SUV z 2- lub 3-drzwiowym nadwoziem oraz napędem 4x4. Auto jest rasową terenówką, która świetnie sprawdza się w off-roadzie. Samochód zadebiutował na rynku w 1970 roku – od tego czasu premierę miały jego cztery generacje (kolejne w 1981, 1997 i 2018 roku). W najnowszej odsłonie pojazd dostępny jest w Europie z homologacją ciężarową.

Fabryczne felgi Suzuki Jimny

Od początku produkcji Suzuki Jimny jest standardowo wyposażone w felgi stalowe o średnicy 15 cali. W najnowszej odsłonie tego modelu w ofercie są także obręcze z aluminium. Ich cechą charakterystyczną jest opcja mocowania felg z ujemnym ET (głębokość osadzenia obręczy).

Jakie felgi pasują do Suzuki Jimny?

Parametr ET, średnica, szerokość oraz rozstaw śrub – to najważniejsze parametry, które decydują o tym, czy felga będzie pasować do danego modelu auta. Powinny być zgodne ze specyfikacją podaną przez producenta, by pojazd zachował odpowiednie właściwości jezdne.

  • Jaka średnica felg do Suzuki Jimny?

Suzuki Jimny może być wyposażone w obręcze o średnicach 15 lub 16 cali. Takie rozmiary felg umożliwiają mocowanie opon o wysokim profilu.

  • Suzuki Jimny – rozstaw śrub

Koła w Suzuki Jimny mocuje się za pomocą 5 śrub rozlokowanych na okręgu o średnicy 139,7 mm. Do auta pasują zatem felgi z oznaczeniami 5x139,7. Dotyczy to obu wersji modelu.

  • Jaka szerokość felg w Suzuki Jimny?

Suzuki Jimny może jeździć na felgach o szerokości minimalnej 5,5 cala. Szerokość maksymalna wynosi 8 cali.

  • Jakie ET felgi Suzuki Jimny?

Parametr ET określa stosunek położenia środka symetrii obręczy do płaszczyzny jej mocowania. W Suzuki Jimny zawarto go w przedziale od ET -35 (ujemne) do ET 22.

Felgi aluminiowe z rozstawem śrub do Suzuki Jimny

Rozwiń

Zwiń

Felgi aluminiowe o średnicy i rozstawie śrub pasujące do Suzuki Jimny

Rozwiń

Zwiń

Osoby jeżdżące autem Suzuki Jimny najczęściej wybierają: